"זה כמו חלום שלא העזתי לחלום. להתעמל, להזיז את הגוף, לעמוד מול קבוצה של נשים ולהרקיד אותן? אני? אחת שלא אהבה ספורט והתביישה בגוף שלה."

בכל ערב כשרותי סדי פוגשת את הקבוצות שלה בחוגי הזומבה של רשת קהילה ופנאי בבעיר, הרחבה מתמלאת בקצב, זיעה ואנרגיה. קולה נשמע היטב ברחבה עם צמד המילים 'לא לוותר': "אני יודעת מה זה לוותר, מה זה אומר להרים ידיים ולהישאר באותו המצב. המילים יוצאות מהנשמה, בכלל אני לא מוכנה שאף אחת מהמתאמנות שלי תוותר לעצמה, ביחד אנחנו כוח.

מאז ומתמיד סבלתי מעודף משקל. בשיא שלי שקלתי 110 קילו. ניסיתי את כל הדיאטות, חיפשתי קיצורי דרך אבל שום דבר לא צלח. זה אף לא החזיק מעמד ותמיד נכשלתי.

תמונות: אלבום פרטי-

כל החיים המשפחה והסביבה הטיפה לי, תעשי משהו עם עצמך, לא חבל..... אבל אני הייתי בשלי. שנאתי ספורט, זה לא נעים להתעמל כשאתה שמן, זה מעייף ומתיש, כל מה שרציתי זה שיניחו לי".

איך קרה השינוי?

"עבדתי כפקידה במשרד, התחתנתי, הבאתי לעולם שני בנים מקסימים אבל חייתי עם תסכול גדול בגלל המראה שלי. באופן מפתיע השינוי קרה כשכולם הניחו לי, לא הציקו יותר וכבר לא דיברו איתי על אוכל או על ספורט.

לפני 6 שנים עברנו דירה, המעבר נתן לי מוטוביציה לעשות את השינוי גם בי, לקחת את עצמי בידיים ולצאת לדרך חדשה, בלי לשתף אף אחד עם כוחות משל עצמי וללכת על זה עד הסוף. בלי שום גורם חיצוני, בלי ניתוח, בלי קבוצת תמיכה פשוט לבד!!!

זה התחיל מללכת ברגל קילומטר ועוד קילומטר עד 7 קילומטר ביום. זה מילא אותי באנרגיות שאני מסוגלת. אחרי חצי שנה ירדתי 20 קילו והמחמאות התחילו להגיע אין הרגשה יותר טובה מזו.

כאן נכנס לחיי עולם הזומבה.

הלכתי לשיעור ניסיון בלי להתכוון להמשיך אבל החיידק הבריא הזה השתלט עלי ואמרתי לעצמי זהו, זה הולך להיות חלק בלתי נפרד מחיי התמכרתי!!!

תמונות: אלבום פרטי-

חשבת אי פעם שתהי מדריכה?

"ממש לא. בשביל להיות מדריכה צריך ביטחון, צריך אומץ, כושר ואנרגיה. גליתי עם הזמן שאני אוהבת ספורט, נהנית ומחכה כל יום מחדש לשיעור.

כל פעם שהייתי מגיעה לשיעור הייתי סוחפת אחרי עוד בנות שהיו אומרות לי לכי תהי מדריכה, יש לך את זה! את מכניסה אנרגיה מסוג אחר לגמרי.

נרשמתי לקורס מדריכות זומבה ושם הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים . הצלחתי להוריד 20 קילו נוספים בסהכ 40 קילו שאני גאה בעצמי שהצלחתי לעשות זאת בכוחות עצמי".

הם רואות בך כמנטורית?

"לפי הפידבקים שאני מקבלת. אז כן. הן רואות אותי כמקור לכוח והצלחה. כמי שעברה שינוי והצליחה ליצור לעצמה מציאות טובה יותר. זה הפך אותי למשמעותית עבור אנשים אחרים".

זה שינה אותך כאדם?

"כן. יש לי אנרגיה יש לי סיבה לקום בבוקר אני מקבלת המון אהבה. אני שמחה שהשינוי גרם גם לבני משפחתי לאכול בריא ולשנות הרגלי אכילה נכונים. כשאת חיונית עם עצמך את חיונית עם הסביבה זה בדוק.

היום הספורט הוא חלק בלתי נפרד מחיי אני לא יודעת איך חייתי בלעדיו.

היום אני מדריכת זומבה לנשים שמעבירה מסר.

זה אפשרי עם כוח ההתמדה ככה מגיעה ההצלחה לא לוותר הכי חשוב להקשיב לגוף ולתת לו את מה שהוא זקוק לו הכי הרבה. זה הספורט !! והזומבה מעניקה מצב רוח שגורם לנו להשתחרר ולהרגיש טוב עם עצמינו אני מאמינה בדרך הזו בכל ליבי כי זה השפיע על חיי מקצה לקצה .

מאחת שאף אחד לא האמין ביכולות שלה לעשות שינוי הצלחתי ובגדול !

כל חיי סבלתי מהשמנה,תמיד הייתי ילדה נערה אישה שמנה היום אחרי שאני עשיתי את השינוי הזה מתחזקת אותו לאורך שנים אני מאמינה שזו הדרך".

תמונות: אלבום פרטי-

שאת מביטה על האישה שהיית עד לפני 6 שנים מה את אומרת?

"שום גורם חיצוני לא יכול באמת לגרום לשינוי. זה לא קלישאה שהכל בראש, אכן הכל בראש ברגע שאתה מחליט "אני רוצה"! זה יקרה. אומנם הדרך ארוכה ומלאה משברים אבל מכל קושי צומחים".

יש לך מסר שתרצי להעביר?

"אני אשמח שהמסר שלי יעבור בצורה הכי נכונה שיש . אני לא עוד אישה שעברה שינוי ...בטוח שאני אחת מאלף שעשו שינוי בחיים שלהן אבל אני יודעת ובטוחה בדרך שלי. בעזרת תזונה נכונה והתמדה.

זה מה שאני מעבירה למתאמנות שלי ובכלל לכל מי שהכיר אותי כשמנה והיום אני אדם אחר לגמרי . להרזות זה לא קסם צריך לזה המון כוח התמדה וכוח רצון . יש לי מתאמנות שהצליחו לרדת 10 ו 14 קילו בעזרת כוח הרצון שלהן שהן באו אלי לשיעורי הזומבה".

תמונות: אלבום פרטי

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו