בשבת הקרובה (12.1) תיפתח במסגרת העונה הישראלית לעיצוב תערוכה חדשה של האמנית, הציירת, המאיירת אופנה והמרצה במחלקה לעיצוב אופנה, מימי זיו. MYARTJOURNAL# נוצרה בהשארת דפים מיומנה האישי של מימי, שבו היא תיעדה את שנת 2018, וכן יצירות בהשראת האינסטגרם. 

איורי אופנה, מימי זיו. צילום: רני יחזקאל

העבודות הן שילוב של ציורים ואיורים קטנים וגדולים, חלקן על נייר וחלקן על קנבס ובטכניקות שונות: רישום בטוש, ציורים על קנבס כשלחלקם נוספת עבודת רקמה ועיטורים של עלי זהב.כמו כן יוצגו דפים רבים מיומנה המאוייר והמצוייר וכן תיעוד תהליכי עבודה שמתעדת מימי בצילום סטילס ווידאו שחלקם גם עלו לאינסטגרם, שם יש לה עוקבים רבים.

איורי אופנה, מימי זיו. צילום: רני יחזקאל

"בינואר 2018 קניתי יומן משרדי גדול והבטחתי לעצמי לתעד את השנה שלפני בלי להסתיר דבר. היומן הפך להיות חלק ממני. הדבקתי בו תרופות שקיבלתי,כרטיסי טיסה, כאבים שכאבתי ושמחות שבהם השתתפתי וכמובן גם הרבה ציורים כי הציור הוא חלק ממני, זורם לי בדם. ישבתי בהרצאות תולדות האמנות וציירתי, כל נוש או רעיון קיבל תרגום צורני על הדף ביומן.  ישבתי בהגשות בשנקר וציירתי את הפרויקטים, יום אחר יום", אומרת מימי.

איורי אופנה, מימי זיו. צילום: רני יחזקאל

לדברי האוצרת לאה פרץ: "איורי אופנה הם כלי עבודה המשמש את מעצב האופנה בתחילת תהליך עיצוב הבגד. ככזה, הוא צריך להעביר הן את רוח העיצוב והן את כתב ידו של המעצב. מאחר ואיוריה של מימי זיו לא נועדו לביצוע, מתקיימת חופשיות מאוד גדולה באופני הגישה שלה לנושא".

MYARTJOURNALאיורי אופנה: מימי זיו. פתיחה: 12.1, נעילה: 9.3.  גלרייתהמשכן "בית מאירוב", חולון. שעות פתיחה: ג', ד', ה' 17:00-20:00; ו' ושבת 10:00-13:00. הכניסה ללא תשלום.