התערוכה XLove, של האוצרות אילנה כרמלי-לנר והסטייליסטית גאלהרחמילביץ', מנכיחה את תפיסת המקום של האישה המודרנית בחברה ופועלת להעצמתה. לא עוד קטנה, צנועה ומאחורי גבר, אלא אישה נוכחת, גדולה, בקידמת הבמה, שלא מתנצלת על קיומה ולא מתאימה את עצמה לתבנית אידיאל היופי. כי הגודל לא קובע ובמקום שמנופוביה ואפליה הגיע הזמן לאהבה- ובגדול.

עבודה של מאוריציו ואיתמר שגיא. צילום: תום זואילי

השיח הגובר בנושא לא מאפשר יותר להתעלםמ העניין. כתבות על נשים חזקות, נשים שמנות ונשים מובילות מפורסמות חדשות לבקרים בכל פלטפורמה אפשרית. דוגמניות פלאס סייז כובשות קמפיינים ומסלולי תצוגות והגיווןב פרסומות הולך וגדל, הן מבחינת גילאים והן מבחינת מידות. 

התערוכה נועדה להגביר שיח זה של דימוי הגוף, אידאל היופי ומעמד האישה גם במידות קיצון, ומציגה אותו מתוך חוזק ולא מתוך חולשה, כפי שנהגו להציגו עד היום.

עבודה של ירון מינקובסקי. צילום: תום זואילי

בתערוכה מוצגים 32 עיצובים של מיטב המעצבים מעולםהאופנה, הטקסטיל, תקשורת חזותית, תדמית, נייר, צילום, איור ועוד. ביניהם: ששון קדם, ירון מינקובסקי, אילנה אפרתי, עידית קפלן, טליה צורף, שלי ואילן ססת ועודד. 

המעצבים מציגים עבודות המתייחסות לגודל XL כמשמעותי, כנוכח, כקיים, כמסקרן, כמרגשוכעוצמתי. עיצוביםשיגרמולאנשיםלהתפעם, לעצור, להתרשם, להתרגש, לחשוב על הנושא ולפתוח בשיח שאוליי חולל שינוי במצב הקיים.

XLove - גלריית החוה, חולון. שעות פתיחה: ד-ה 17:00-20:00, ו-שבת 10:00-14:00. התערוכה תוצג עד ה 30.4. הכניסה חופשית.