אחרי שנגמרו הקייטנות, והבילויים המשפחתיים, גם הרביצה מול הטלוויזיה והמחשב מיצו את עצמם. לכן כשהגיעה הישורת האחרונה שלפני תחילת שנת הלימודים, הבנתי שאני חייב לעשות מאמץ אחרון ולבלות עם הילדים בשלוש אטרקציות חדשות.

לגו פארק

הביקור הראשון היה ב"לגו פארק" שמוקם באולם היכל הטוטו שבחולון. לשמחתנו יש במקום חנייה בשפע, ובחינם. אבל הדבר שהיה הכי חשוב לנו – היה שם מיזוג מעולה. לטובת הפעוטות יש ג'מבורי עם בריכת כדורים, מזרונים, ומגלשות. בנוסף יש קרוסלת סוסים, קרוסלת מטוסים, ורכבת חשמלית קטנה. כמו כן יש מתחם PlayStation 4 ובהם משחקים של לגו, וכמובן פינות רבות של לגו להרכבה עצמית.

לגו פארק. צילום: יצחק טסלר

לטובת הגדולים יש קולנוע 7 מימדים (כיסאות זזים, רוח, מים ותמרות עשן). אבל מה שאהבנו יותר מכל הוא את מתחם משחקי הלייזר – אחרי שמתחלקים לשתי קבוצות, הילדים וגם ההורים נהנים לרוץ בין שני החדרים, להתחבא בפינות, ולירות האחד בשני בעזרת רובי לייזר. הניקוד במשחק מוקרן על הלוח בחוץ, למרבה השמחה של המנצחים. האמת שזה היה כל כך מהנה, עד שהתעקשנו לעמוד בתור (10 דקות בכל פעם, לא נורא) ולשחק שם לא פחות משבע פעמים.

"לגו פארק" חולון, עד 31 באוגוסט. א-ה: 09:00-20:00, שישי: 09:00 -15:30, שבת: 09:00 -20:00, 119 שקל לכרטיס אבל יש הטבת 1+1 ברוב חברות האשראי, www.ilanittoys.co.il//legopark

 

ממלכת הדינוזאורים

כשבירושלים היתה תערוכה של דינוזאורים, לא הלכנו לשם כי זה היה גם רחוק וגם בלי מיזוג. אבל כאשר "ממלכת הדינוזאורים" הגיעה לנמל תל אביב, הבטיחו שיש מיזוג טוב, ולכן הגענו בשמחה (החנייה בתשלום כמובן).

הדבר הכי טוב בתערוכה הזו, היא שייהנו ממנה גם ילדים חנונים וגם ילדים שהם לא חנונים (לא שיש לנו מושג איך קוראים להם היום). לטובת החנונים יש ליד כל דגם של דינוזאור מידע מרתק על חיו ופועלו. אלו שפחות רוצים להחכים, יכולים כמובן להצטלם שוב ושוב ליד "טי-רקס" (הגדול שבהם בגובה שבעה מטר), ולהעלות את התמונות ל"סטורי" באינסטגרם, עם או בלי תנועת Dab.

ממלכת הדינוזאורים. צילום: יצחק טסלר

כשהחלק הלימודי והצילומי ממצה את עצמו, יש אזור הפעלה שמתאים לילדים הקטנים, שבו אפשר לרכוב (ולהצטלם) על גור דינוזאור חשמלי, לצייר ולצבוע ולשחק, לחפש בחול העתקים של מאובנים, או לשחק במשחקי וידאו. בנוסף, יש עמדה של סמסונג, המאפשרת צפייה בדינוזאורים בעזרת משקפי "מציאות מדומה".

ממלכת הדינוזאורים, עד 31 באוגוסט, נמל תל אביב, 85 שקל לכרטיס, www.dinos.co.il

 

קרקס פנטזיה

הבילוי המשפחתי האחרון היה ב-"Fantasy Circus", במתחם האמפי שבמגדלי עזריאלי. התלבטנו האם לבקר, גם בגלל שהקרקס הגיע לשם רק ב-13 באוגוסט וגם בגלל שחששנו לבקר במקום שבו אין מיזוג. למרבה השמחה, התברר כי בשעות אחר הצהרים, יש במקום בריזה נעימה וגם צל כמובן. מדובר בהופעה קצרה יחסית של כשעה, הכוללת מיצג של אקרובטים ולוליינים. בין השאר יש הליכה על חבל, עמידה על מוטות, קפיצות דרך חישוקים ועוד.

קרקס פנטזיה. צילום: יצחק טסלר

הילדים הקטנים נהנים מאוד, ולטובת הגדולים יש אופציה לכרטיס משולב הכולל "רכבת הרים עזריאלי רייד", המשלבת בין נסיעה ברכבת הרים קטנה, כאשר על הראש יש משקפי מציאות מדומה. השילוב עוצר נשימה, מאחר ואתם יוצאים למסע וירטואלי שבו אתם עולים לגג של עזריאלי, ואז נופלים ומסתחררים בין הבניינים, חולפים דרך מזרקה ונרטבים ואז פורצים דרך החלון אל תוך הקניון. מכיוון שהמסע הזה נעשה כאשר אתם יושבים בתוך רכבת הרים קטנה, ויש התאמה בין תנועת הרכבת לסרט שבו אתם צופים, זו באמת חוויה מרתקת.    

"Fantasy Circus", המגדל העגול עזריאלי שבתל אביב, שעות המופעים: 11:45,16:30,17:45. כרטיס משולב לקרקס פנטזיה ולרכבת אקסטרים 95 שקל