ביום חמישי, 30.5.19, תיפתח בגלריית המשכן התערוכה "משה" מייקט ברנט כוכב עליון המספרת את סיפורו האישי של ברנט.

ברנט נולד בשם משה מיכאל ברנד במחנה פליטים בקפריסין, להורים ניצולי שואה והיווה מהתחלה מקור לעניין והערצה של התקשורת והקהל.

מילדותו בחיפה, הרגע הגורלי בו התגלה כישרונו במועדון לילה תורכי על ידי הזמרת הצרפתייה סילבי ורטאן, הפיכתו לכוכב על ועד למותו הטרגי בגיל 28 עת שם קץ לחייו - ברנט הצליח למגנט אליו תוך זמן קצר את כל מי שמעז לחלום לפרוץ את תקרת הזכוכית.

מתוך התערוכה מייק ברנט. שנת 1972 בדירתו. באדיבות פביאן לקוברה

למבקרים בתערוכה צפויה הצצה נדירה לרגעים אישיים של מייק ברנט באמצעות אוסף הפריטים המקוריים שנשמרו ונאספו במהלך חייו ולאחר מותו הטרגי בשנת 1975 ואשר מצויים בידי אחיו צביקה ברנד ואחייניתו יונה ברנד. 

מתוך התערוכה מייק ברנט. שנת 1974 עם אמא ואח צבי. באדיבות פביאן לקוברה

"כנער מתבגר רכשתי את התקליט שיצא במיוחד לציון עשרים שנה למותו של מייק ברנט ומאז נשבתי בקולו העמוק ובדמותו המהפנטת", אומר רפי וזאנה, אוצר והוגה התערוכה, "אני מוצא הרבה קווים דומים בסיפור ההצלחה המטאורי של ברנט לסיפוריהצלחה של העת הזו. הרשתות החברתיות ותכניות הריאליטי הן חלק בלתי נפרד מהתעשייה ומזירת התרבות ומהוות קרש ונקודת זינוק. כפי שמייק ברנט ידע לעשות שימוש בכריזמה שלו ולנתב אותה להצלחה בכוחות עצמו כאשר נחת לבד, רק עם מזוודה בפריז, מתאפשרת היום ההזדמנות לכל יוצר ואמן "לנחות" לנו בסטורי או בפיד ולקבל את החשיפה. עם זאת ללא הכישרון יוצא הדופן והעבודה הקשה בדרך להגשמת החלום לא היה משאיר לנו ברנט חותם משמעותי כפי שהשאיר ואת זה כדאי שהדור הצעיר יכיר וילמד, לפחות אלה שרוצים להישארו ליצורל יותר מ-24 שעות זמן אינסטאגרם".

מתוך התערוכה מייק ברנט. שנת 1971. באדיבות פביאן לקוברה

בתערוכה מוצגות מערכות לבוש שעוצבו עבור מייק ברנט בין השנים 1970-1975 חליפות, מעילים, אביזרי אופנה ונעליים, תקליטי זהב, פרסים ותעודות, תמונות שנחשפות לראשונה מהאלבום הפרטי, קטעי וידאו וביניהם קטעים מהסרט "לס מואה טה מה" של הבמאי ארז לאופר, פריטי אספנותו בהם פסלונים, יצירות אמנות ואלבומי מעריצים, פורטרטים שצולמו לאורך שנות הקריירה, כתבות ושערי מגזינים בינלאומיים, כתבי יד מקוריים ומסמכים אישיים ועוד.

גלריית המשכן "בית מאירוב", חולון. פתיחה: 30.5.2019 בשעה 20:00. נעילה: 30.8.2019. רח' הרצפלד 31, חולון. טל: 03-6516851. שעות פתיחה: ג', ד', ה' 17:00-20:00; ו' ושבת 10:00-13:00. הכניסה לגלריות העירוניות בחולון ללא תשלום