התערוכה שנפתחה בסופ"ש האחרון "ביקור הצעוצעים 3: ממציאים לנו משחקים" מהווה מחווה ל- 50 שנות פעילותה של משפחת קוסטר, משפחה של ממציאי משחקים, מבינהם המשחקים "נחש מי?", "זינגו", "צור צורה", "חטיף", "מקלוני הפלא", ליצני צבע", "צורות בקו" ועוד.

בתערוכה יוצגו המשחקים והצעצועים שפיתחו אורה ותיאו קוסטר לאורך שנים ואשר עליהם גדלו ועדיין גדלים דורות של ילדים בישראל ובעולם.

ביקור הצעצועים 3. צילום: רן יחזקאל

"למידה זו דרך משחק נעשית תוך כדי התנסות ועשייה בחומרים, בחפצים, במילים וביחסים בין בני אדם", אומר אורה קוסטר, "המשחקים באים לספק לילד את ההנאות הראשוניות של חקירה והתנסות והן את שיתוף הפעולה של המבוגר במילים ובמעשים. המשיק מהווה הכנה פשוטה לחיים".

הצעצועים של אורה ותיאו. צילום: רן יחזקאל

הצעצועים של אורה ותיאו מורכבים מחומרים מגוונים: נייר, בד, קרטון, פלסטיק, עץ, מתכת. את הרעיון הראשון אורה מאיירת על פיסת נייר ומכאן מתחיל תכנון המודל הראשוני. בכל אחד ממשחקיהם מצויי סוד הנאתי וחינוכי ומופעלים בו אחד או יותר מן החושים והידע הנצבר שהם יסודות להתפתחות קוגניטיבית ופיזית.

במהלך הכנת התערוכה הלך תיאו לעולמו והתערוכה היא מחווה למפעל לו הקדיש את חייו.

מתוך התערוכה. צילום: רן יחזקאל

"ממציאים לנו משחקים": אורה ותיאו קוסטר. אוצרת: חנה הרצמן. גלריית החווה. התערוכה תוצג עד ה 30.8.19. שעות פתיחה: ימים ד', ה' – 17:00 – 20:00, ימים שישי ושבת – 10:00 – 14:00, הכניסה לגלריה ללא תשלום.