הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון וסרטי בובות פותח את שעריו זו השנה ה-22 ובמשך עשרה ימים (25.7-3.8.19) יציע חוויה תיאטרלית לכל המשפחה בעשרות מופעים, הצגות, תערוכות, סדנאות וחגיגה אמנותית יוצאת דופן.

ג'ירפה. צילום: HOP SIGNOR

השנה יציע הפסטיבל מגוון עשיר של הצגות מחו"ל בהן: "אלף חתיכות" הצגה פיוטית לילדים המגיעה מספרד ומטפלת בנושא רגיש בדרך שנונה. "ג'ירפה" הצגה המגיעה מיוון ומספרת על קופת חיסכון המחליפה ידיים, "ראשית התדהמה" - הצגה למבוגרים מברזיל המתארת מערכת יחסים בין גבר ובובה.

הבכורות  הישראליות יכללו את ההצגות: "כשהדגים התחילו לעוף" (תיאטרון איילושקה) יצירתן על ילדותו של הצייר הנודע מארק שאגאל, "הרפתקה במחלקה" של יוצרת התיאטרון והליצנית הרפואית אביטל דבורי,ו"קֶצְכֶן" יצירתו של בן לב המיועדת למבוגרים לפי סיפור קצר מאת יואל הופמן.

הרפתקה במחלקה. צילום: כפיר בולוטין

בין ההצגות האורחות: הצגה רגישה לילדים על הספקטרום האוטיסטי, הצגה ברוסית והצגה דו-לשונית (עברית ערבית). לצד ההצגות המופעים תתקיים במהלך הפסטיבל התערוכה "בובות על גדות הים" ובה למעלה מ-50 בובות מתוך רפרטואר תיאטרון הבובות של זאדאר, קרואטיה והתערוכה "הוצאו מהקשרן" – תוצר פרוייקט בו 12 צלמים/ות ו-12 בובנאיות ובובותיהן, מכל רחבי הארץ, אשר נפגשו לראשונה לשם יצירת התערוכה זו, צוותו באופן אקראי ויצאו לחקור ולייצר צילום אמנותי במרחב שאינו אזור הנוחות של הבובה או של הבובנאית. 

בהפנינג הפתיחה שיתקיים במתחם 'לה פארק' ותוכלו ליהנות מהמופע "בובה של גוף" של לאון רום, מתמודד גוט טאלנט ישראל, ו"רוקדים עם בובות" מסיבה לילדים והוריהם עם די ג'יי דבי ובובותיה.

בובת גלידה שרה. צילום: רועי שבילי

אילן סביר, מנהלו האמנותי של הפסטיבל: "הפסטיבל הוא אחד האירועים המרכזיים של מרכז תיאטרון הבובות, הפועל כל השנה לקידום אמנות תיאטרון הבובות בישראל והנגשתה לקהל הרחב. מרכז תיאטרון הבובות הוא מתחם אמנותי ייחודי אחד המקיף את אמנות תיאטרון הבובות מכל צדדיה וכולל עשיה גדושה בתחומי ההופעה, ההוראה, המחקר, התצוגה השימור והפיתוח. הפסטיבל חושף ילדים ומבוגרים במשך עשרה ימים לאיכויות ולגווניה של אמנות זו, המשלבת גם אינספור השראות וטכניקות מאמנויות הבמה והמסך, משקף את המציאות הקיימת בתחום, ומהווה סמן ומוביל. כמידי שנה, שם הפסטיבל זרקור על מורכבותה של העשייה האמנותית בתחום, כמו גם בתחום המוזיאלי ובתחומי החינוך והטיפול; ובנוסף מקדם ונותן במה ליצירה ישראלית איכותית, על ידי תמיכה בהפקות מקור".

פירוט אודות מועדי ומחירי ההצגות, מופעי החוצות, הסדנאות והתערוכות בפסטיבל באתר הפסטיבל https://www.puppetcenter.co.il/