כוכבת הילדים יעלי גזית שקד השיקה השבוע את ספרה הראשון בפתיחת יריד הספרים בלה פארק בחולון. הכוכבת האהובה שהתחילה את הקריירה בעולם המבוגרים הקימה משפחה מוסיקלית, מכינה מופע חדש לקיץ וחולמת להשתמש בשירים כדי לחבר בין אנשים: "מוסיקה זאת שפה בינלאומית שלא מבדילה בין דת, גזע ומין".

יעלי גזית שקד. צילום: רונן אקרמן

גזית שקד נולדה וגדלה בחולון, היא התחנכה בקונסרבטוריון המיתולוגי ברחוב סוקולוב ולימים גם לימדה שם. כבת לאם שחקנית (לילי גזית) ואב זמר צרפתי (רפאל גזית, הידוע בשם הבמה ג'רר) היא תמיד כיוונה לקריירה מוסיקלית.

"בצבא שירתי בלהקה צבאית בחיל האוויר בימים שלהקות צבאיות היו הדבר הכי חם, גם בעלי חזי שקד שירת בלהקה צבאית. אחר כך הופעתי על הרבה במות, כזמרת ליווי של דני סנדרסון והופעתי בכל העולם עם פסטיבל הזמר. כשהייתה לי הזדמנות להעלות מופע יחיד בתאטרון נטו בבימה עם יעקב אגמון כבר הייתי אמא והחלטתי לחבר את זה עם עולם הילדים, מאז אני בתחום הזה ונהנית מכל רגע".

הילדים של גזית שקד בחרו ללכת בדרכה, בנה זוהר (19) גם כן משרת בלהקה צבאית של חיל האוויר ובתה ליה (14) משחקת את הדמות הראשית במחזמר 'אנני' ומדובבת דמויות של דיסני בגרסאות בעברית. "זה לא היה משהו מכוון, הילדים אף פעם לא אמרו שהם חולמים להיות כמונו, אבל אנחנו בית מאוד מוסיקלי, תמיד יש זמרים ובמאים בבית ותמיד מקליטים משהו חדש אז אני מניחה שהם גדלו לתוך זה".

לשקד גזית סדרת טלוויזיה שהפיקה עם הבמאי צדי צרפתי, DVD של הוט בשם "יעלי והתזמורת" והיא מופיעה בכל הארץ עם מופע הילדים "יעלי והחבר החדש" שעובר שדרוג עם דמות חדשה של בובת חד קרן בשם 'קסם' . ההחלטה להוסיף את הטייטל סופרת היתה טבעית עבור מי שכותבת את מרבית התכנים שלה לבדה.

"אני מאוד מחוברת למילים, כותבת את כל השירים ומאוד מעורבת בתסריטים, לכן תמיד חלמתי לכתוב ספר ומבחינתי כבר יש לי רעיונות לעוד ספרים. הספר 'יעלי בממלכת הצלילים' מדבר על מוסיקה וכלי נגינה. אני מגיעה למחסן חוויתי, פוגשת חברים כמו מפתח סול וכלי נגינה ויחד אנחנו עורכים מסיבה מוסיקלית. אני מאמינה שמוסיקה תורמת המון לילדים, היא שפה בינלאומית שאני מכנה 'שפת המלאכים' והיא מחברת בין כולם. זו דרך מצוינת לקבל את השונה וללמוד להכיר אנשים אחרים".