החולונים התעוררו ליום רטוב וגשום במיוחד, הכבישים והמדרכות רטובים במיוחד.

הגשם הראשון הגיע לחולון רק אתמול (8.10) אבל החשש מפני שחזור של ההצפות שחולון חוותה בשנים קודמות כבר מורגש בשטח. 

-

בשנת 2014 קרס חלק מכביש ברחוב הופיין פינת רחוב פיכמן וגרם לתחנת אוטובוס לשקוע, רחוב ההסתדרות הוצף ונחסם למעבר ונזק רב נגרם לרכוש. גם בשנת 2011 הורגשו הצפות משמעותיות וברחוב העלייה השנייה מספר אנשים נתקעו בביתם לאחר שהגשמים הציפו חצרות.  לכן אין זה  פלא שתושבים בשכונות נאות שושנים, נווה רמז ושיכון וותיקים הידועות כשכונות הסובלות מהצפות בימי חורף, כבר נערכים לימים הגשומים.

"אצלנו גם בקיץ יש לפעמים הצפות בגלל הביוב, אז בחורף זאת טרגדיה ידועה מראש" אומרת דיירת מרחוב העלייה השנייה, שמוצף כמעט בכל חורף: "מי שגר בבתים הנמוכים יודע שאין לו סיכוי לסיים את החורף בלי נזק ומי שגר בבניינים פשוט משתדל להחנות רחוק כדי שהרכב לא יפגע. לצערנו זה אותו המנון כל שנה, שום דבר לא משתנה לכן אני לא אופטימית שהשנה יהיה אחרת".

צילום: דודו ונצובסקי-

אבל יש כאלו שרואים ביורה ברכה ומפיקים ממנו את המרב, כמו הצלם דוד ונצובסקי, שלמרות הגשם העז שלף את המצלמה בשעת בוקר מוקדמת ויצא לתפוס כמה תמונות יפות באזור התעשייה בחולון, שם העובדים קיבלו את הגשם בברכ:ה "אנחנו עובדים באזור מטונף מלא בפיח ולכלוך, מבחינתנו כל טיפת גשם זאת ברכה כי היא מנקה את הרחובות", סיפר עובד באחד העסקים במקום, בני פרץ.

צילום: דודו ונצובסקי