לקראת חג החנוכה השוק מוצף בסופגניות מיוחדות ויצירתיות. אבל השנה נדמה שתושבי חולון מוותרים על המטוגן והחמים וקופצים ישר על הלהיט החדש שהכניס חיים וצבע לרחוב סוקולוב האפרורי: אגזייט. עוד לא טעמתם? תתכוננו להתמכר.

צילום: אגזייט-

שרון צעירי עסקה כל חייה בקינוחים, כמעצבת עוגות היא תמיד חולמת על הדבר הבא וכששמעה על קינוח האג- וופל מיד הזמינה טיסה לה ולבעלה לפראג במטרה לטעום את פאר היצירה: "בארץ לא מכינים וופל בלגי אמיתי עם שמרים והשקעה, אלא בלילה פשוטה יחסית. החלטתי שאני רוצה לעשות את הוופל המקורי והקינוח הזה נמכר בעולם תחת השם אג- וופל. כולם חושבים שהסיבה היא שהוא עשוי מביצים אבל זה לא נכון, קוראים לו ככה בגלל הצורה שלו ולכן יש מקומות שבו הוא נקרא בבל וופל, שזה וופל בועות".

צילום: אגזייט-

אז מה בעצם את מכינה?

"אני מכינה וולפ בלגי ומסדרת אותו בצורת גביע, כשהוא מתקרר הוא מתקשה ואז מכניסים לתוכו כל טוב. שוקולדים, רטבים וגלידות מעשי ידי. יש לנו מלא טעמים, גלידות מיוחדות, גלידות קלאסיות, גלידות טבעוניות ורטבים מיוחדים עם תוספות הכי שוות כמו קינדר באנו, אוראו ועוד. כמובן שיש גם את טעם היונקורן שבעולם מאוד אוהבים, זה חד קרן עם קרן בצבע זהב שאנחנו מכינים ותוספות בצבעים מדהימים".

כשבעלה של שרון סיפר על מקום שהתפנה ברחוב סוקולוב היא מיד קפצה על המציאה וכך נולד 'אגזייט' אותו היא מנהלת עם בני משפחתה "פתחנו רק לפני פחות משבועיים והמקום כבר הפך לאטרקציה. רחוב סוקולוב מדהים, מגיעים אלינו כל מיני אנשים וכמובן שכולם רוצים לצלם. זה אוכל לאינסטגרם כי הוא כל כך יפה".

צילום: אגזייט-

מה הטעם האהוב עליך?

"וופל עם גלידת מסקרפונה, רוטב פירות יער חמצמץ ואגוזים מקורמלים. אני משתדלת שהמחיר יהיה נגיש לכולם כי בסך הכל זה מאכל שהרבה תלמידים אוהבים וחלק מהכיף שלהם זה להעלות תמונות לרשתות החברתיות. האגזייט פינוק עולה 28 שקל ומי שרוצה להיסחף יכול לקחת את האגזייט פינוק ב-32 שקל בלבד".

צילום: אגזייט