המחשה: ShutterStock

המשטרה עצרה בן 33 מחולון  אשר חשוד כי התחזה לסוכן דוגמנות וביקש מקטינים לשלוח אליו תמונות שבהן הם מצולמים ללא בגדים. החשוד קשר עצמו למעשים והודה במיוחס לו.

במהלך השנה האחרונה, בעקבות מידע שהגיעה אליה, ערכה משטרת ישראל חקירה סמויה כנגד תושב חולון בחשד שהתחזה לסוכן דוגמנות והציע להם חוזים שמנים עבור עבודתם.

לדברי גורם במשטרה, שיטת העבודה של החשוד החלה באיתור אחר נערים צעירים ותמימים שחלמו על עבודת דוגמנות וכסף גדול והיו מוכנים להציג את גופם לראווה.

במהלך החקירה עלה כי הצעיר הגיע אל הנערים באמצעות דרכים שונות והחמיא להם על הפוטנציאל הגלום במראה שלהם שיכול לסייע להם להפוך דוגמנים של בגדי הלבשה תחתונה. לאחר שהצעירים הביעו התעניינות, ביקש מהם החשוד לשלוח אליו תמונות שלהם ללא בגדים וכמו כן סרטונים בעלי אופי מיני שבהם נראו בעירום. לאחר מכן המשיך "סוכן הדוגמנות" להלהיב אותם והתרברב בקשריו עם חברות אופנה גדלות שיכולים לסדר להם חוזים שמנים והרבה כסף.

חלק מהנערים השתכנעו מההבטחות והמשיכו לשתף פעולה עם האיש תוך שהם נענים לבקשותיו ושולחים לו עוד חומרים בעלי אופי מיני, אותם הוא שמר במחשב האישי.

במקביל, הציג האיש לנערים אתר אינטרנט פיקטיבי שבו הוא כביכול מציג עבודתו עם דוגמנים שמיוצגים על ידיו.

כמו כן, על מנת להרחיב את מעגל החומרים שברשותו, פתח החשוד בקמפיין "חבר מביא חבר" ושיכנע את הקטינים להביא אליו את חבריהם שלדעתם מתאימים גם הם לדגמן הלבשה תחתונה.

במשטרה סיפרו כי בחודשים האחרונים נעשו פעולות חקירה עד שגובשה תשתית ראייתית נגד האיש והוא נעצר. כמו כן הוחרמו מכשיר הסלולארי ומחשבו האישי המכילים חומרים מפלילים. החשוד הודה בחלק מהאשמות נגדו וקשר עצמו למעשים.