"האחים שלי לימדו אותי הרבה, בזכותם אני יודעת לקבל את האחר ולהסתכל על דברים בצורה שונה". שקד אברמוביץ', שנבחרה ליו"ר מועצת הנוער בחולון, מביאה איתה תפיסה קצת שונה לתפקיד, בין השאר בשל העובדה שהיא גדלה עם שני אחים עם תסמונת טורט.

אברמוביץ' היא תלמידת כיתה י' במגמות תקשורת ואזרחות גלובלית בבית הספר "החדש" ברוח הייטק־היי. אמה היא ליאת אברמוביץ', מנהלת מחלקת הורות, משפחה ורווחה חינוכית במינהל החינוך בעיריית חולון, שלא פעם מדברת בגילוי לב ובאומץ רב על גידול שני בניה הצעירים הלוקים בתסמונת טורט.

"ברור שיש תקופות שהן יותר קשות ומאתגרות, אבל כל מה שקורה אצלנו הפך את ההורים שלי לטובים יותר וחיזק גם אותי", מספרת שקד. "אני אמנם מאוד ביקורתית כלפי עצמי אך גאה לומר שיש לי אינטליגנציה רגשית מפותחת ואני תמיד משתדלת להתבונן מעבר ולא לשפוט אף אחד".

עם גישה כזו אין זה פלא שאברמוביץ' מתכננת להכניס שינויים מהותיים במועצה הקיימת. "חשוב לי שהמועצה לא תשרת רק את הקהל 'השבוי' שלה, שאלה בדרך כלל ילדים שמעורבים בהנהגה, אלא גם את כל יתר ילדי העיר. אני שואפת שיהיו נציגים מכל בתי הספר, גם מהחינוך המיוחד ומהחינוך הדתי.

אברמוביץ'  | צילום: פרטי-

"נושא השוויון מאוד חשוב לי", הוסיפה אברמוביץ', "בשנה שעברה עזרתי לארגן את אירוע 'קהילה שווה' בחולון ואני מקווה להפוך אותו למסורת. למועצה יש תפקיד חשוב, אנחנו צריכים להיות גוף רשמי שמייצג את כל הנוער בעיר, שכל נער ונערה בחולון ידעו שיש להם למי לפנות".

אברמוביץ' פעילה כבר שנתיים במועצת הנוער העירונית ובמועצה המחוזית, שם היא משתתפת בוועדת הנוער והקהילה. היא מתנדבת בתנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' כחונכת וכמדריכת חניכים ורוקדת בלהקה ייצוגית.

השבוע היא הייתה בדרכה לסמינר מועצות מחוזיות. "אני תמיד אומרת שאם היו רק עוד כמה שעות ביום ועוד כמה ימים בשבוע, הייתי מספיקה הכל", היא מוסיפה בהומור.