אתמול (א') הגיעה דפני ליף, מנהיגת המחאה החברתית לבית הספר אורט חולון והרצאתה בפני תלמידי שכבה ט' על מנהיגות ומעורבות חברתית. בהרצאה היא תארה את דרכה ומעורבותה באותה מחאה, ריתקה את תלמידי שכבה ט' והסבירה להם כיצד אקטיביזם חברתי יכול לתרום לחברה בה הם חיים וגם להם באופן אישי.

במהלך ההרצה ליף אמרה לילדים: "אתם צריכים להיות ביחד, העוצמה היא האחדות. אנחנו יכולים 'לחפף' את זה או לקחת את זה, ההחלטה היא שלכם. אני החלטתי שבכל בוקר אני אתן את הכל".

בסיום ההרצאה עשרות התלמידים עמדו וחזרו אחרי דפני לייף, וצעקו בהתלהבות: "אנחנו לא האויבים של מדינת ישראל, אנחנו נהפוך את החברה הזאת לחברה טובה יותר, אנחנו נוביל את הצדק החברתי, ולתפארת מדינת ישראל".

שלומי גנון, מנהל בית הספר, מאמר על ההרצאה:  "בית הספר אורט חולון ממשיך להניף את דגל המצוינות, המנהיגות והחינוך הערכי-חברתי בעיר. אין זה סוד שבית הספר מוביל באחוז הזכאים לבגרות, ותלמידנו ממלאים תפקידי מפתח במועצות התלמידים המחוזיות והעירוניות. הרצאתה של דפני ליף אפשרה לתלמידנו להכיר את פניה וגווניה של החברה הישראלית ועוררה בהם מודעות לאקטיביזם חברתי. נמשיך בפעילותנו הערכית למען התלמידים ולמען החברה הישראלית".