בני נוער בגינה בחולון. צילום: קובי קואנקס

"ברגע שעברנו את גיל 13 אין לנו מה לחפש בחולון", כך טוענים בני נוער בחולון שמתלוננים שאין להם אפשרויות בילוי בעיר ומוסיפים: "אם היו לנו יותר מקומות בילוי לא היינו מחפשים את הגינות".

"אין בחולון מקומות כמו בראשון לציון או בתל אביב", מסביר מור הרצן בן 15.5 מתיכון 'עתידים'. "מועדון השברולט נשרף ועכשיו נפתח מחדש אבל לא תמיד יש בו מסיבות. במתנ"ס נאות רחל יש סנוקר וחבר'ה שבאים, מאוד כיף שם וחבל שזה רק פעמיים בשבוע. הרבה חבר'ה מחפשים חוגים כמו פינג פונג, יזמות, לימודי תאוריה אבל אין את זה ואנחנו מגיעים לגינות, מה שנגמר לפעמים במשטרה בגלל שכנים שמתלוננים על רעש".

עידן בזל בן 17.5 גם הוא מ'עתידים' מספר שהוא וחבריו נאלצים לנסוע לערים שכנות כדי לבלות. "למשל כשאנחנו רוצים לראות סרט אז חייבים לנסוע לראשון לציון".

שון שדה בת 17 מבית ספר 'קריית שרת' טוענת שבחולון דווקא יש מקומות בילוי לנוער, אך שאלה בעיקר מסעדות וקניות. "חסרות לנו אטרקציות כמו סרטים, מבוך, אסקייפ רום, דברים מעניינים שיש היום כמעט בכל עיר. לילדים הקטנים יש מבחר עצום, והייתי רוצה לראות גם מקומות מעניינים לשכבת הגיל שלי".

"היו כמה מפגשים עם המנכ"לית היוצאת חנה הרצמן", מספר שי טמצין שכיהן כדובר מועצת הנוער העירונית, "נתנו לנו לראות כמה מקומות, אבל זה לא יצא לפועל. העיר נקראת עיר הילדים ומה איתנו בני הנוער?".

בני נוער טוענים שאפילו ביום העצמאות לא הופיעו אמנים שמעניינים אותם. "לחכות לסקאזי שהופיע ב־1:30 בלילה כשאין אמנים מעניינים זה לבזבז את כל הערב", אומרת רינה ווליס שלומדת ב'קוגל'. "מבאס שלא תכננו טוב יותר".

מהעירייה נמסר: "מחלקת הנוער, רשת קהילה ופנאי ומוסדות התרבות בעיר מציעים שפע של מקומות בילוי ופעילויות ייחודיות לבני הנוער בחולון בכל ימות השנה כגון: מסיבות, מופעים, חוגים, פעילויות העשרה במגוון תחומים ועוד. בנוסף, מוצעת לבני הנוער פעילות מיוחדת נרחבת במהלך שבוע הנוער, שיחל כבר השבוע, במסגרת החופש הגדול, לקראת גיוסם לצה"ל ועוד. העירייה יזמה בשנים האחרונות פתיחת שני מתחמי בילוי ופנאי – מרכז עזריאלי ומתחם "לה פארק" - שבהם מסעדות ועסקים המכוונים לנוער ולצעירים והם אכן מלאים בהם בכל ימות השנה".