בני נוער רבים מתקשים להתמודד עם משימות גיל ההתבגרות ונקלעים למצבי משבר. העדר מענה לבעיות עשוי לגרום לתופעות כגון: אלימות, התנהגות עבריינית, שימוש בסמים והידרדרות לשוליים.

ברחוב קפלן 16 שבשכונת גרין בחולון, קיים מרכז "הפוך על הפוך" של עלם המעוצב כבית קפה לבני נוער ומאפשר שיח "בגובה העיניים" של מתבגרים עם אנשי מקצוע ומתנדבים, וכן מפגשים חברתיים.

במרכז אפשר לדבר באנונימיות על בעיות המטרידות את הנער ולקבל יעוץ והכוונה לגבי דרכי התמודדות אפשריות. היעוץ ניתן חינם על ידי מתנדבים שחלקם אנשי מקצוע. אפשר להתייעץ גם בטלפון.

הפעילות במרכז כוללת שיחות פרטניות, פעילות קבוצתית והשתתפות בסדנאות בנושאים המעסיקים את בני הנוער בהתאם לבחירת הנער/ה .

במרכז  נמצא צוות של עובדים מתנדבים בעלי לב פתוח ואוזן קשבת לפגוש ולדבר עם בני הנוער על כל מה שמעניין אותם.

הצוות המקצועי פועל בקשרי עבודה הדוקים עם השירותים השונים בעיריית חולון לצורך היוועצות והפניית בני נוער להמשך ליווי וטיפול.

בני הנוער המגיעים למקום מספרים על חוויה של בית וחום, על שיחות משמעותיות, קשרים טובים שהם בונים עם הצוות ובעיקר מקום שכיף ונעים להיות בו ושיש בו תמיד מישהו שאפשר לפנות אליו.

-

השיפוץ במבנה העמותה נעשה על ידי קבוצת הילדות של אליצור חולון במהלך חופשת חג הפסח ובליווי פיני ביתשו.
את השיפוץ יזמה מנהלת הקבוצה, ג׳ני עמיאל, ביחד עם מאמנת הקבוצה, אושרה אמויאל. ביום חמישי בבוקר הגיעו לרח׳ קפלן כ -14 שחקניות בגילאים 13-15 עם המון מוטיבציה ורצון לעבוד, בלי הרבה משחקים החלו לעבוד ותוך שעתיים וחצי סיימו את צביעת המבנה.

המרכז פתוח לכל בני הנוער בחולון בגילאי 13-18 חמישה ימים בשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב, וכן במהלך החופשות מבתי הספר בין השעות 17:30-21:00. רחוב קפלן 16 חולון.

אם אתם בני נוער שמעוניינים להצטרף אלינו (או מכירים בני נוער מהשורה וגם מהשוליים)- מוזמנים לפנות בטלפון 03-6513729 או בפייסבוק "הפוך חולון מרכז לנוער".

ואם אתם אנשים שמעוניינים לבוא ולהתנדב , מוזמנים לפנות אלינו: hafuchlon@elem.org.il