תכירו את ריקו (26) או בשמו האמיתי דני אמינוב, אמן היפ הופ חולוני מוכשר וסוחף שהפך בשנה האחרונה, מתחת לרדאר, לכוכב רשת הגורף מאות אלפי צפיות ביוטיוב עם להיטי היפ הופ, ביניהם "מה שבאלה", "הכל טוב", "מכונית פאר" ולאחרונה מתקרב לכיוון מיליון הצפיות עם הסינגל החדש שלו - "TRX" - השיר הראשון בארץ שנכתב על הספורט שסחף את העולם. היום (5.4) הושק הסינגל החדש שלו Mi Amor.

ריקו, צנוע וחייכן, רואה לנגד עיניו שתי מטרות: האחת - להעביר את האופטימיות והאנרגיות החיוביות למאזיניו והשנייה - לעודד את אותם  לצאת מהמסכים ולהתמכר לספורט.

ריקו איך הגעת למוזיקה?

"זה מתחיל עם השיר הראשון שלי 'ריקו - הכל טוב'. מוזיקה תמיד הייתה בדמי, עשיתי הכל שזה יקרה. היום כשאני בן 26 זה מתחיל, זה מתפרץ לאט לאט וזה קורה".

אתה מתייחס לזה בצורה מאוד מחושבת, לא מחפש את הפריצה המהירה.

"אני מאמין שמי שבא בבום, יורד בבום, אז ככה הדברים לאט לאט, עוד שיר ועוד שיר. אני מאמין שיגיע היום ווכולם יסתכלו על ריקו ויבינו מי הוא. 'אה... השיר הזה שר ריקו..., וגם את השיר הזה שר ריקו'. בסוף יחברו אותי אל השירים ובסוף זה יגיע".

איך התחיל אצלך הרצון הזה לשיר ולשמח בני נוער?

"תמיד זה היה ככה, מגיל 7-8 רציתי מאוד את הקריירה של המוסיקה. אמרתי שאני אעשה הכל אך לא בשביל לפגוע בבני אדם, לא לדרוך על בני אדם אלא לכת עם המדינה, עם הילדים, עם הנערים, ואתן למי שמחפש את המוסיקה שיתחבר. את הסגנון שלי יש בארץ אבל אני לוקח את המוסיקה של אמריקה, ספרדית, מזרחית ולוקח את כל הז'אנרים ומערבב. זה ריקו".

איך כתבת את השיר הראשון שלך "הכל טוב"?

"המצב שלי בבית ואיך שגדלתי לא היה הכי טוב, ותמיד אמרתי לעצמי שזה לטובה, אמרתי לעצמי, הכל מאלוהים. אלוהים לא סתם גורם לזה לקרות. 'לא יורד לנו החיוך', זה מאוד חשוב".

אתה בן 26 ומדבר על דאגה למשפחה, על החיים. בחור צעיר בגילך בד"כ חושב על דברים אחרים.

" הלוואי שהיה לי את המקום והזמן לעשות את מה שאני רוצה. צריך לדאוג לעצמי, למשפחה, לסביבה. צריך לדאוג לדברים כי לא נולדנו עשירים.

יש לך הרבה על הכתפיים, אולי בגלל זה אתה כל כך מדייק בעבודה שלך. הקליפים נראים מדהים. 

"חייבים, צריך לקרוא שהכל יהיה מקצועי, מדויק לפי הספר נלחם ולא עוזב.

"הכל טוב" – "לא יורד לנו החיוך, הכל טוב, הכל טוב, את השגרה משאיר מאחור, לא נפסיק לאהוב". אתה כותב דברים שבאים מכאב, ומעביר מסר לבני הנוער.

"בכוונה רוצה לגעת בהם בלי שידעו שאני נוגע בהם,  וככה בכל שיר שלי. גם כשלא הכל טוב, אני תמיד אומר הכל טוב. קראתי ספר שמה שאתה מזמין, זה בטח מה שקורה. אם תגיד לעצמך כל הזמן 'זה לא טוב', אז אתה מנבא נבואה שמגשימה את עצמה. אני אומר כן, הכל טוב. תחשבו חיובי והכל יהיה טוב.

"אני רוצה לגרום להם לשמוע, להבין, לחייך, ליהנות. קליפים נותנים לך ליהנות ולחייך. אני רוצה שייגעו ויאהבו בגלל מה שאני אומר ולא בגלל שלריקו יש 10 מיליון צפיות, שזה בין היתר חלומו של כל אמן. ואני אגלה לך סוד, יש אמנים שקונים צפיות וזה לא אמיתי, זה לא אני".          

הוצאת שיר שנקרא TRX, ספר לנו על השיר, למה TRX?

"אנחנו בדור שילדים רובצים מול מסכים במקום לצאת לרחוב להשתולל ולשחק. אנחנו בדור שילדים לא יודעים איך לדפוק מסמר, לא רוצים לדעת איך לתקן מחשב. הם מאמינים שאמא ואבא יעשו הכל.

"אני רוצה שאנשים יצאו מהמסכים, כולנו תקועים בתוך המסך של הפלאפון, מחשב, טלוויזיה ואני רוצה שאנשים ייקחו צעד אחורה. יש היום את טרנד הספורט TRX. כל הבנות היפות מדברות על TRX. אני רוצה שהשיר יחלחל לאוזניים של האנשים והם יקומו מהכיסאות, מהמחשבים, מהפלאפונים ופשוט יעשו ספורט. זאת המטרה שלי – תעשו ספורט, תעשו כיף, תיהנו ולא להכריח אותם".

חשבת להציע למינהל החינוך לעבוד יחד איתם עם בני נוער, להקים אותם?

"יש בן אדם בשם חיים חזק שהוא מאמן ספורט נשים, ואנחנו מנסים לעשות פרויקט שייקרא 'אולי תזוזו'. פרויקט שבו נעשה הכל על מנת לגרום לבני הנוער להיות פעילים ולעסוק בספורט.

מה נאחל לך?

"לפגוש אנשים טובים בדרך ולגעת בכמה שיותר אנשים, להגיע ללבבות ולעטוף אותם באהבה ולעשות להם טוב".