שחקני לזרוס בימים אופטימיים יותר | צילום באדיבות הקבוצה

   

הכתובת הייתה על הקיר ובכל זאת יש תחושת החמצה באוויר. א.ס מור חולון, שהצליחה בעונות האחרונות למצב את עצמה כקבוצה לגיטימית בליגה ב', חוותה העונה התרסקות טוטאלית. פחות משנה לאחר עזיבתו של היו"ר יעקב כהן, והצטרפותו של אחד ממיסדי האגודה, דדה אלגרבלי הוותיק, לזרוס חולון בגרסתה העכשווית יורדת לליגה ג'. 

בשנים האחרונות, הקבוצה הייתה תחת ניהולו של כהן, אך אחרי מאבקי ניהולי בין השניים, החליט כהן לעזוב את הקבוצה. אלגרבלי ניסה מאז להחזיק את המועדון, אך כבר בתחילת הדרך, זה היה נראה ברור: היעדר שחקנים מתאימים, יכולת על המגרש ואי מציאת תקציב נורמלי. ירידת ליגה הייתה רק שאלה של זמן.  

עם תחילת העונה, החתימה קבוצה כזכור, את המאמן המוערך, דוד קרמו. קרמו הוותיק מאמן יותר מ-30 שנה, ושיחק ככדורגלן בין היתר בהפועל ת"א, הפועל בת-ים, מכבי יפו ואף כשחקן בלזרוס חולון.

אפילו קרמו הבין שבלי שחקנים אין שום סיכוי ללזרוס לשרוד במחוז דרום א' של  הליגה ועזב תוך מחזורים בודדים. בתחילת העונה, המועדון ויתר על השתתפותו בסיבוב המוקדמים של גביע המדינה, אולי עוד סממן שהקבוצה לא מסוגלת להתמודד עם קבוצות לגיטימיות.

גם אוהדי לזרוס חולון הוותיקים, מתקשים לזכור מתי לזרוס נראתה ככה מאז הקמתה לפני עשרים שנה בדיוק ב-1998: 29 הפסדים, תיקו בודד, 10 שערי זכות אל מול 137 שערי חובה. זה מאזן האימים של הקבוצה העונה בליגה ב'.

"אין תקווה יותר עם דדה", מספרים אוהדים וותיקים של הקבוצה למיינט. "אם דדה יישאר, הקבוצה הזו תתפרק בקרוב," בטוחים האוהדים המסורים שמלווים את הקבוצה מאז הקמתה.

אל המחזור ה-30 והאחרון שנערך בסוף השבוע שעבר, הקבוצה כלל לא טרחה להגיע אליו וספגה הפסד טכני 3:0 וקנס כספי מול צעירי טייבה. "לצערי הגורל שלנו נחרץ ממזמן", מספר אלגרבלי בתגובה ראשונה למיינט על הפרשה. "ביקשנו לא להופיע למשחק. לא היה לו כל ערך ספורטיבי".

לגבי הירידה לליגה ג', הוסיף היו"ר: "קורה שקבוצות יורדות ליגה. זה קורה בכל העולם. אנחנו מתכוונים להמשיך הלאה והכוונה היא לחזור לליגה ב'".