המגרש הסינטטי בקריית הספורט | צילום באדיבות 'קהילתי חולון'

  

המצב הרעוע של מגרשי הכדורגל בחולון ידוע. בימים האחרונים עוזרו האישי של ראש עיריית חולון, יוסי זיידה, הודיע כי בקרוב יחלו עבודות השדרוג במתחם קריית הספורט, בתקווה שישרת יותר ילדים ובתנאים טובים יותר משידענו עד כה.

נכון לעכשיו, משחקות במתחם קריית הספורט המיתולוגי קבוצות הילדים והנוער של אגודת ספורט קהילתי חולון, קבוצות הבוגרים של לזרוס חולון ומ.כ ירמיהו חולון, וכמו כן קבוצת הנוער של ירמיהו וקבוצות הנשים (מכבי חולון). בסך הכל - למעלה מ-15 קבוצות ולמעלה מ-220 ילדים. בעומס כזה, קשה מאוד לתחזק מגרשים ראויים.

במהלך החודשים האחרונים בוצעו במגרשים קרצוף (יישור ביטחותי של המגרש) ושזרוע, על מנת למנוע חבלות ופציעות. "יש את כל האישורים לתחילת העבודה המיידית", אומר מנהל מחלקת אבל אנחנו מחכים לסיום עונת המשחקים כדי שהעבודות לא יפגעו בפעילות של הקבוצות. תיאמנו עם האגודות שהמהלך ייצא לפועל בסוף חודש מאי ויימשך שלושה חודשים".

עם סיום עונת הכדורגל הנוכחית של מחלקת הנוער (20 במאי), יוחלף הדשא הטבעי במגרש האימונים לדשא סינטטי, כולל שיפוץ כללי של המגרש.

בתחילת חודש מאי - יחלו בהקמת שני חדרי הלבשה מרווחים ותקניים לטובת מחלקת הנוער וקבוצת הבוגרים. העבודות יסתיימו בתוך חודשיים. 

במקביל לעבודות הקמת הדשא הסינטטי: יותקנו בשטח הקריה - ספסלים, סככות, נקודות שתייה וכו' לטובת קהל ההורים המגיע לצפות במשחקי הילדים.

בנוסף, הוגשה ל'טוטו' בקשה לתמיכה בהקמת מגרש דשא סינטטי נוסף 'שח-בק' (מגרש סינטטי צר מידות ורב שימושי). במידה ויואשר, יבנה מגרש זה בצמוד למגרש אימונים ג'.

"בתחילת השנה הבאה דברים יראו אחרת", מסכם  זיידה. "יש החלטה סופית על הקמת מגרש סינטטי. להגיד לך שזה יהיה הפיתרון קבוע - לא. כי אם כמות הקבוצות תמשיך ותגדל גם זה עלול להישחק עם השניםץ אי לכך אנחנו מגייסים עוד מימון למגרש ספורט נוסף ('שח-בק') באזור".