אוהדי חולון. יתמודדו עם אזור הפרדה חדש | צילום: אלעד גרשגורן

    

יממה לא פשוטה עברה על קבוצת הכדורסל של העיר חולון אחרי שמנהלת ליגת העל הודיעה שלשום (ראשון) כי החל ממשחק הבית הבא של הפועל חולון, נגד הפועל ירושלים ביום שבת הקרוב, היא תידרש לבצע אחת משתי פעולות כדי לאבטח את הספסל היריב, וזאת בשל אירועי המשחק נגד מכבי תל אביב במוצ"ש האחרון.

חולוניה תצטרך לבחור בין סגירת שתי השורות שבהם עומדים אוהדיה וסמוכים לספסל היריבה, או לחילופין התקנת מכסה מפרספקס בגובה של 2 מטר ובאורך 10 מטר. אם לא תעשה כך, יוטל עליה היטל בסך 10,000 שקלים לכל משחק ליגה.

בחולון הגיבו להודעת המנהלת ובהודעה רשמית אמרו: "את אשר התרחש מאחורי ספסל הקבוצה היריבה אנו בודקים ולומדים מול הגורמים האחראים מטעם חברת האבטחה ומול קב"ט ההיכל ונפעל בהתאם".

באשר להאשמות החמורות מצד אנשי מכבי ת"א ובראשם מאמן הקבוצה נבן ספאחיה הוסיפו בקבוצה: "מן הראוי שמר ספאחיה יבדוק עם עצמו האם בהתנהגותו, האם הוא ראוי לליגה הזו. מן הראוי שמר ספאחיה יתמקד בהפחתת היצרים ולא בליבוי שלהם. בנוסף, שידאג ששחקניו לא יתנהגו באלימות כלפי אוהדי הקבוצה היריבה לרבות היושבים סביב הפרקט".

בחולון גם עקצו שציטטו את שחקן מכבי תל אביב דשאן תומאס: "התפקיד של האוהדים זה לנסות להציק לשחקנים, הם אומרים דברים לא מכובדים, אבל אנשים צריכים להתבגר באיזשהו שלב. זה התפקיד של האוהדים במיוחד במשחקי חוץ".