20 שנים בדיוק חלפו עברו מאז שאליצור חולון זכתה בגביע המדינה האחרון שלה. מחר (ה', 18:30, 'בית מכבי'), במסגרת גמר הגביע, ינסו הבנות של רועי אייזנברג להחזיר אותו אל ארון הסרוויסים הצנוע של המועדון החולוני. וזה לא יהיה קל. מהצד השני תנסה האלופה מכבי אשדוד לסמן 'וי' על אחד מהתארים הרבים שצברה בעשור האחרון.

בנות חולון מול בנות הרצליה, בשני | צילום: אורן אהרוני

חולון הגיעה אל המעמד היוקרתי, שיושחק ביום האשה הבינלאומי, אחרי שניצחה ביום שני השבוע את בנות הרצליה 68:72. מכבי אשדוד דילגה על המשוכה המאתגרת של רמת השרון עם ניצחון 71:82.

מחים שהצלחנו להתגבר על החיסרון של שחקניות מפתח כמו צ'ונג בדרך לגמר היסטורי", אומר המאמן רועי אייזנברג למיינט חולון. "הוכחנו הרבה אופי, ועכשיו אנחנו רוצים לשמח את העיר ולהביא דאבל - גביע שני העונה לחולון".

השחקנית המצטיינת נועה זליבנסקי סיפרה על ההתרגשות שלה למיינט: "זה שאנחנו בגמר זה הישג ענק למועדון, יש ציפייה גדולה לקראת מחר. עשינו הכנה רצינית לקראת ההתמודדות".

לאחר שנה מכבי אשדוד תרצה להניף שוב את גביע המדינה, ובניגוד לחולון בקבוצה מעיר  הנמל כבר קיבלו החלטה לגבי השחקנית שתניף את הגביע בעת הצורך. במחילה מהקפטנית קטיה לויצקי, זאת כנראה תהיה אחת משתיים - שי דורון, שחזרה באמצע העונה אל סגל הקבוצה או נעמי קולדני, שכנראה מחר יהיה משחקה האחרון במדי אשדוד.
את יו"ר אליצור חולון, מנחם וידהורן, לא  מעסיקים כל משחקי הכבוד האלה: "עצם זה שהגענו למעמד הזה שנה שנייה ברציפות זה הישג גדול לאגודה. אנחנו עם תקציב בין הנמוכים בליגה ומצליחים בשנתיים האחרונות להגיע לטופ.
"אני  מקווה שאחרי 20 שנה הגביע יחזור לחולון, ומצפה לתמיכה מאוהדי העיר. בחודשים האחרונים התחילה התעוררות די משמעותית של אוהדים במשחקי הבית שלנו, וזה גם בזכות זה שעברנו לשחק בסגול צהוב של הפועל חולון. קיבלתי גם הבטחה מאוהדי חולוניה שהם יגיעו למשחק לעודד".