הבנות הגביע וראש  העירייה | צילום: שמוליק מזרחי

בפעם השמינית ב-9 השנים האחרונות בנות גימנסיה קציר בכדוריד זכו באליפות המדינה לתיכונים. כל זאת לאחר ניצחון בגמר על מקיף ג' ראשון לציון, אחרי משחק דרמטי במיוחד ואחרי שפיגרו לאורך כל אורכו.

הבנות של העיר רדפו אחרי הראשל"ציות במשך המחצית הראשונה וירדו להפסקה בפיגור של ארבעה שערים

השחקנית הבולטת בקציר, חן מלכאן מכיתה יב' והמתנשאת לגובה של 1.82 מ,' רשמה מחצית בינונית ולמרות שמדובר באחת השחקניות הכישרונות בליגה בשנים האחרונות לא התעלתה ובלעדיה החולוניות התקשו.

גם במחצית השנייה, המגמה לא השתנתה. חולון רדפה אחרי ראשון לציון ופחות מ-10 דקות לסיום, אחת השחקניות הבולטות בראשון לציון, שיר גבזה הורחק בכרטיס אדום. למרות חיסרונה, הבנות של ראשון הצליחו להוביל בנקודה, 7 שניות לסיום המשחק

2 שניות לסיום, התבצעה עבירה ברחבה על מלכאן שממנה לא התרשמו השופטים ולא שרקו לפנדל. הספסל של חולון היה בטירוף ומאמן הקבוצה, איתי פפיר פרץ למגרש וכמעט והורחק על ידי השופט. ב-2 השניות שנותרו, וכשהמשחק חודש, חולון העבירה מסירה למלכיאן שמצאה את הרשת וכפתה שיווין דרמטי במשחק לעיני קהל של מאות צעירים ביציעים.

המשחק ירד ל'מתפרצות', סוג של משחקון פנדלים ובו כל קבוצה שולחת כדור לתוך הרחבה ומנסה להבקיע מול השער. דווקא השחקנית המצטיינת של הראשונים, שירה ג'רבי החמיצה את הכדור האחרון. חן מלכאן כבשה והגביע נשאר בחולון.

"ברכות, אני גאה בבנות" אמר ראש עיריית חולון, מוטי ששון בתום המשחק. ששון לא הכחיש שהראש נמצא היום בערב, בגמר הגביע של הפועל חולון כדורסל, ואמר: "אלה היו דפיקות לב לפני הדפיקות הלב האמיתיות שיתרחשו הלילה". 

מאמן קציר חולון, איתי פפיר אמר בסיום: "פרץ של שמחה. התרגזתי על החלטות השיפוט אבל זה עבר. לא היה לנו פשוט היום אבל שמח שהבנות גילו אופי ועשינו את העבודה. אין שמח ממני".

השחקנית המצטיינת, חן מלכאן: "גם כשפיגרנו האמנו שאפשר לעשות את זה. השחקניות בחולון הן ווינריות. כייף גדול לייצג את העיר".