אוהדי חולון. דוח לא מחמיא | צילום: יאיר שגיא

הפועל חולון בכדורסל תעמוד לדין בפני ועדת המשמעת, כך הודיעו אתמול (רביעי) באיגוד הכדורסל - כל זאת לאחר שאוהדי הקבוצה השתמשו במשרוקית במהלך המשחק נגד גלבוע-גליל.

זו לא הפעם הראשונה בגינה עומדים הסגולים לדין בנושא. בעקבות עבירה דומה במשחק נגד עירוני נהריה, בית הדין הסתפק באזהרה בלבד, גם בגלל העובדה שמשקיף המשחק ציין לטובה את התנהגות הקהל, בניגוד למשחק השבוע. 

"אוהד הפועל חולון", נכתב בדוח המשקיף מטעם איגוד הכדורסל. "שרק עם משרוקית והפריע למשחק. הפעולה הופסקה על ידי המשטרה". עוד צויין שם כי "אוהדי חולון שישבו אחרי המזכירות גידפו, קיללו את צוות השופטים", תוך פירוט הקללות". 

לאור זאת, נראה כי הפעם על חולון יוטל קנס כספי בפועל ועל תנאי ביום חמישי הבא, אז יתקיים הדיון. הסעיפים הרלוונטיים שבגינם תעמוד הקבוצה לדין הם "אי מתן הגנה לשופט המשחק" ו"התנהגות בלתי ספורטיבית של אוהדים".

היו"ר המועדון, איתן לנציאנו: "אין לנו שמץ של מושג מה הביא את התובע להחליט על זימון לבית הדין, הקלות על העט והנייר פשוט מדהימה, מה גם שאין שום סעיף שאמור להרשיע אותנו. 'חוסר הגנה לשופטים', מאין זה בא? רק למשקיף הפתרונים.

"לפי מיטב ידיעתנו לא היתה שום תלונה של צוות השיפוט. בשום היכל אין אבטחה ושיטור ברמה שקיימת אצלנו, אמנם חבל שיש קללות, אבל עדיין זה לא משהו שאסור בחוק לצערנו. חשוב לציין שכל פניה על הפרת משמעת מטופלת אצלנו מיידית. אנו מקווים שבית הדין ידחה את הדרישה על הסף".

עוד אתמול, רשמה הפועל חולון את ניצחון החוץ הראשון שלה העונה בליגת האלופות - 70:82 על נאנטר. קאליף וואייט בלט עם 28 נקודות (6 שלשות, 9 מ-12 מהשדה, 7 אס', מדד 35), ודריון אטקינס הוסיף 22 (9 ריב'). עמית שמחון בלט בקרב הקולעים הישראלים עם 9 נקודת על הפרקט בצרפת. הסיבוב השני בליגת האלופות ייצא לדרך ב-12 בדצמבר, במשחק חוץ בשוויץ, נגד פריבור.