הערב (ג', 21:30) הפועל חולון תארח במשחק העונה שלה בליגת האלופות את נאנטר. כל זאת אחרי ההפסד במחזור האחרון 91:83 בבון. מחזיקת הגביע הישראלית מגיעה מחר למחזור הנעילה במפעל  כשהיא תלויה בעצמה - אבל כשהכרטיס לשמינית הגמר מוטל בספק ממשי.

האוהדים דרוכים | צילום: ראובן שוורץ

המשחקים האחרונים באירופה והסיום העגום בלשון המעטה לשלב הבתים, שכולל בינתיים ניצחון אחד בלבד בחמשת המחזורים האחרונים (ממאזן 2:6 למאזן 6:7), סיבך את חולון במאבק העלייה. ניצחון על הצרפתים יוביל אותה למטרה הנכספת, ככל הנראה מהמקום הרביעי, והפסד יוביל להדחתה מהמפעל ולנשירתה ליורופ קאפ. 

יריבת חולון, נאנטר כמעט סיבכה את טבלת בית ב' במחזור שעבר וגרמה לכל יריבותיה לחשב מסלול מחדש, אבל סל של אנדראה די ניקולאו כפה הארכה, בסיומה ונציה ניצחה בצרפת והפכה את הכל לפשוט יותר. האיטלקים ופאוק סלוניקי הצטרפו למוליכה טנריפה בשמינית הגמר, בעוד על הכרטיס האחרון יאבקו כאמור- חולון ונאנטר. 

בתחילת השבוע הפועל חולון הרשימה בניצחון גדול על מכבי תל אביב בליגה 95:100 בליגה שביסס את מעמדם של הסגולים במקום הראשון עם מאזן של 13 ניצחונות אל מול 4 הפסדים בלבד ב-17 משחקים ובקבוצה התחילו דיבורים על ירידת מתח אפשרית לקראת המשחק הגורלי הערב.

שמיר. משחק קריטי | צילום: ראובן שוורץ

"הניצחון מול מכבי ת"א היה חשוב אבל היום הוא משחק חשוב עוד יותר". אמרו במועדון. "רק שלא ניפול מהרגליים אחרי היכולת הזו". 

"בכדורסל תמיד צריך למצוא דרך להגדיר את עצמך. אני מקווה שנעשה את הדברים כמו מול מכבי תל אביב" . הוסיף המאמן דן שמיר. 

דקוואן ג'ונס שהצטיין במשחק מול מכבי ת"א בטוח שהמשימה אפשרית עם הקהל המקומי בהיכל בחולון: "האם הקהל של חולון הטוב בישראל? בהחלט, לא רק בישראל אלא בכלל באירופה. אני בקושי שומע את עצמי מרוב שרועש פה במשחקים ובעזרת האוהדים אפשר לנצח כל משחק כאן בבית".  

כך עובדת השיטה בליגת האלופות: ארבע הראשונות מכל בית מעפילות לשלבי הנוקאאוט ויוגרלו על פי דירוגן: המקום הראשון באחד הבתים ישובץ בשמינית הגמר נגד המקום הרביעי בבית אחר, והמקום השני ישחק נגד המקום השלישי.

ברבע הגמר, ארבע המנצחות בין מספרי 4-1 ישחקו ברבע הגמר נגד המנצחות במספרי 3-2. שני השלבים הללו ייערכו בשיטת בית-חוץ, כשהקבוצה בעלת יתרון הביתיות מארחת את הגומלין.ארבע המנצחות ברבעי הגמר יעלו לפיינל פור.