פניני ושחקני חולון, בשני האחרון | צילומים: עוז מועלם

1. לשכוח ומהר: יכול להיות שהפועל חולון עוד תזכה באליפות, או תסיים את העונה עם תואר אירופי היסטורי, אבל מה שבטוח שאת השבוע השני של חודש פברואר ירצו במועדון למחוק כמה שיותר מהר מהזיכרון.

לפני שבוע וחצי ספגו הצהובים-סגולים הפסד ביתי 74:62 לנאנטר הצרפתית, הודחו מליגת האלופות ונשרו ליורופקאפ. ביום שני האחרון הם איבדו גם את התואר בו החזיקה הקבוצה - כשנוצחו 91:77 על ידי הפועל ירושלים בחצי גמר גביע המדינה.

הבעיה היא שבשני המשחקים על כל הקופה החבורה של דן שמיר נראתה רע ולא התקרבה כלל לניצחון. בליגת האלופות היא רדפה ערב שלם אחרי נאנטר, מול ירושלים זה היה כבר משחק במעמד צד אחד. בכל פעם שהאדומים חצו את רף ה-20 הפרש, הם לקחו מנוחה קלה ואפשרו לחולונים להתקרב, אבל רק קצת, וכשהיו צריכים - לחצו שוב על הגז ולא השאירו שום סיכוי לצהובים-סגולים.

אלה היו משחקים שחייבים להדליק נורה אדומה בצוות המקצועי של חולון. הקבוצה אמנם מוליכה את ליגת העל והשיגה כמה ניצחונות מרשימים, כולל על מכבי ת"א רק לפני כשבועיים, אבל בשני המשחקים המכריעים של העונה עד עתה היה חסר לה את הקילר אינסטינקט הזה במאני-טיים.

2. מה קורי לך? דווקא קורי וולדן היה השחקן שהיה הכי חסר לחולוניה מול ירושלים. עם ממוצע של 16.7 נקודות בליגה ואחרי שלא ירד מ-20 נקודות בחמשת המחזורים האחרונים, הרכז התקשה בחצי גמר הגביע. הוא פשוט פגש קבוצה שהתכוננה אליו היטב. קלע את סל השדה הראשון שלו רק בסיום הרבע השני וסיים עם שורה סטטיסטית של 3 מ-9 לשתיים ו-1 מ-7 משלוש. אז נכון, היו לו 15 נקודות אחרי 40 דקות, אבל באחוזים רעים מאוד.

זה רק מחזק את הניתוח המקצועי שוולדן זקוק לעוד גארד דומיננטי לידו. בטח טוב בהרבה מסקוטי ריינולדס. האחרון הוא עד עכשיו ה-פלופ של הפועל חולון ואולי גם מאכזבות העונה בליגת העל. מול ירושלים סיים ריינולדס עם ארבע נקודות בלבד ובכלל, מדובר בשחקן שכמעט ולא מעורב מבחינה התקפית במשחקים מאז חזר לקדנציה שלישית בצהוב-סגול. ככה אי אפשר לזכות בתארים.

האוהדים. הגיעו לארנה בחצי כוח | צילום: ראובן שוורץ

3 איפה הקהל? כמי שזוכר את חצאי הגמר בשתי העונות האחרונות (אשתקד הגיעו 4,000 אוהדים חולונים למשחק מול ירושלים בחצי הגמר) - שלא לדבר על גמרי הגביע והפלייאוף - היה קצת חמצמץ לראות רק 2,500 אוהדים בצהוב-סגול שעשו את הדרך מהמרכז לפיס ארנה בבירה.

הסיבה המקלה היא שיחסי הכוחות לפני המשחק נטו לזכות הירושלמים, אבל חלק מהאוהדים טענו שמדובר גם בשעה המאוחרת והעובדה שהמשחק היה בירושלים ולא בתל אביב. "אם זה היה ביד אליהו, היינו מביאים עוד אלף", אמר אחד מהם לפני השריקה.

שלרגע לא תהיה אי הבנה. הקהל של חולון הוא הטוב והצבעוני בליגה, ברמה אחת מעל היתר, אבל הוא היה חסר לה בחצי גמר הגביע. לפחות הכמויות שהיו לבטח עושות את הדרך בכביש 1 אם חולון הייתה נמצאת על הפרקט גם במשחק הגמר אמש מול מכבי ראשל"צ.

4. עוד שמן למדורה: והנה משהו שלא קראתם כנראה עד עתה בכלי התקשורת. היריבות בין חולון לבין ירושלים היא משהו שכבר סופר עליה רבות, אבל אירוע אחד במהלך הפסקת המחצית ביום שני האחרון הלהיט שוב את הרוחות.

אמארה סטודמאייר, עם כיפה (סטייל נחמן מאומן), חולצה לבנה וציצית, עלה במחצית אל הפרקט ובחר להסתובב עליו דווקא סמוך ליציעים של חולון. על פניו סוג של התרסה, גם אם בירושלים יגידו אחרת. השחקנים בספסל האדום שראו את הגפרור שעומד להידלק, ביקשו מהרבי מברסלב החדש שיעשה אחורה פנה. אבל ללא הועיל. כאילו עשה דווקא.

שמיר. לא מעט סיבות לדאגה | צילום: עוז מועלם

5. לא נייס גיא. לסיום, אי אפשר שלא להתייחס להתנהגות של גיא פניני בסיום ההפסד, שקטע את רצף הזכיות המדהים שלו בגביע המדינה. מצד אחד, אפשר להבין את הכוכב הוותיק. בחור עם פתיל קצר שסופג קללות ונאצות לאורך משחק שלם ונדרש להישאר עם פרצוף חתום. מצד שני, לפעמים התגובה הטובה ביותר היא אין תגובה.

על מה אנחנו מדברים? במהלך הרבע הרביעי אוהדי ירושלים הקניטו את פניני, שהגיב עם אחיזה במפשעתו ועורר מיני סערה. משחקן שמחזיק ברצף של 11 זכיות בגביע המדינה, עבר כבר הכל בכדורסל הישראלי ומספק עונה נהדרת מבחינה אישית, אפשר היה לצפות לאיפוק. חבל.

"בזמן המשחק לא הייתי מודע למה שקרה עם גיא", התייחס שמיר לתקרית עם האוהדים. "הייתי מציע לכולם להשאיר את זה במסגרת יריבות ספורטיבית בריאה. להפועל ירושלים יש קהל מאוד מכובד, יש להם אישיו עם גיא ששיחק פה ועשה דברים. הוא דמות חשובה ואגדה בכדורסל הישראלי". מה ששלו - שלו.