הקטשופ של היינץ מכונה בארץ "מתבל עגבניות", מלשון תבלין ולא קטשופ, בעקבות טענה של המתחרה אסם, שהמוצר של היינץ לא עומד בתקן הישראלי לקטשופ. בעקבות זה, אולצה היינץ לשנות את שם המוצר שלה בארץ, למרות שהוא נמכר במשך שנים בעולם כקטשופ. החברה דאגה לכך שתקן הקטשופ בישראל ישונה. כעת היא ממתינה שהשינוי יעודכן ברשומות. אחרי שזה יקרה - היא תוכל לשוב ולכנות את מוצריה בארץ - קטשופ.

במוצר מופחת הסוכר והנתרן של היינץ החדש שהגיע רק עכשיו לחנויות,  יש בו 64 קלוריות לעומת 103 קלוריות בקטשופ היינץ הרגיל.

המותג היינץ מחזיק ב-27% משוק הקטשופ בישראל, שנאמד ב-220 מיליון שקל בשנה. המוצר מופחת הסוכר של היינץ הושק בבריטניה כבר ב-2014. בארה"ב היינץ משווקת מוצר עם 75% פחות סוכר.

מהחברה נמסר: "המוצר החדש של היינץ שמכיל 50% פחות סוכר מכיל ממתיקים ממקורות טבעיים. חלק מהסוכר הוחלף בשימוש בצמח הסטיביה, שמקורו בדרום אמריקה".

"האתגר היה ביצירת מוצר מופחת תוך שמירה על הטעם הייחודי והאהוב של היינץ, ואכן, בבדיקות התקבלות שערכנו, ציינו הטועמים כי לא מרגישים הבדל בטעם בין מתבל עגבניות רגיל למתבל החדש המופחת של היינץ".

טעמנו את המוצר החדש ולא הבחנו בהבדל גדול בטעם, אולם ניכר הבדל משמעותי במתיקות - המוצר המקורי מתוק יותר. הייתה העדפה קלה לטעמו של המוצר המקורי.

היינץ מתחרה בעיקר באסם, ששולטת בשוק הקטשופ בישראל, עם 69% נתח שוק.

הקטשופ של היינץ נחשב ליקר יותר.

מתחרים נוספים בשוק הקטשופ הם "מיטב", "טל וטרי" ומוצרי ייבוא של שופרסל וליימן שליסל, בין היתר, וכן מוצרי קטשופ אורגני של "תבואות" ו"השדה".

קטשופ מיטב הוא המוצר הזול ביותר, שכן הוא נמכר ב-49 אג' ל-100 מ"ל.