משרד הכלכלה והתעשייה פירסם בתחילת נובמבר את רשימת הזוכים במכסות ליבוא גבינה קשה ל-2017, בהם הרשתות והחברות אושר עד, רמי לוי, ויליפוד, נטו, סיימן, שופרסל ומוצרי תמיר.

על פי המצגת של משרד הכלכלה מאוקטובר, שהתבססה על נתוני נילסן, הצרכן הישראלי עדיין לא נהנה מירידת מחירים משמעותית של מוצרי גבינה צהובה. על אף שלתנובה ולטרה נוספה בשנתיים האחרונות תחרות מצד שופרסל, רמי לוי, נטו ומחלבות גד - מחיר הגבינה הממוצע במשק ירד בשיעור קטן בלבד.

מבין הגבינות המיובאות רמי לוי הוא המותג הזול ביותר, עם מחיר של 27.3 שקל לק"ג במעדניה ו-32.6 שקל לק"ג על המדף - לעומת שיאנית המחירים תנובה, עם המותג עמק שמחירו לק"ג 44 שקל במעדניה ו-66.8 שקל על המדף.

שופרסל תשיק בסוף דצמבר גבינה צהובה ארוזה פרוסה במדף תחת המותג הפרטי של הרשת.

אריזת 150 גרם תעלה 6.3 שקלים, -  4.2 שקלים למאה גרם.

בנוסף תשווק גם אריזת חיסכון של 400 גרם במחיר מעט נמוך יותר שטרם נקבע.

מדובר במחיר הנמוך בעשרות אחוזים מגבינה צהובה עמק של תנובה, השולטת בקטגוריה.

רמי לוי שיווק השקמה מוכר גבינה צהובה במותג הפרטי במחיר נמוך יותר מזה שתציע שופרסל.

אורי קילשטיין, סמנכ"ל השיווק של שופרסל מספר:

"שופרסל תייבא את הגבינות בעצמה מפולין. מדובר בגבינה צהובה איכותית ללא חומרים משמרים ואנחנו צופים להגיע לנתח שוק דו ספרתי בקטגוריית הגבינות הצהובות אצלנו ברשת. הגבינה הצהובה של תנובה היא עם חומרים משמרים בעוד שנעם, של טרה, מיוצרת מרכיבים טבעיים בלבד ללא חומרים משמרים. לשם השוואה, הנתח שלנו בגבינות צהובות במעדניה הינו 33%, כאשר אנחנו מעריכים שבמדף פער המחירים יהיה אפילו יותר גדול מאשר במעדניה. עם זאת, אנחנו מודעים לכך שבמדף יש גם חשיבות לאריזה ולמותג ושיש נטייה של הצרכן להושיט יד למוצר שהוא רגיל אליו",