כמה פעמים יצא לכם לבקר במרפאה לשמוע קולו בכי של ילדים המתרוצצים במסדרונות? במכבי החליטו להשקיע במטופלים הצעירים ובנו במרכז החדש פתרונות מיוחדים עבורם בתקווה שההורים כבר לא יאלצו לגרור את הילדים בכוח למרפאה, אלא רק להבטיח להם כמה דקות חופשיות אחרי הבדיקה.

המרכז שתוכנן בקפידה רבה בהיבטי נגישות, שירות, איכות הסביבה וטכנולוגיות מתקדמות מציע בנוסף למטופלי מכבי חווית מולטימדיה ייחודית בעלת ערכי בריאות המבוססת על מסכי מגע חכמים ועולם אינטראקטיבי מיוחד במינו.

צילום: קופת חולים מכבי-

"את הפרויקט הזה התחלנו כבר לפני כשנה וחשבנו יחד אילו ערכי בריאות אנחנו רוצים להנגיש. התאמנו אותם לאוכלוסיית היעד המונה ילדים, ומבוגרים כאחד. חשבנו על הדינאמיקה והחוויה מרגע הכניסה של המטופל למרפאה ועד הרגע שהוא מגיע לקחת תרופות מבית המרקחת ביציאה. בעיניי, ילד שמשחק בקירות האינטראקטיביים ובזכותם שוכח לכמה דקות מהכאב- זאת חווית שירות שלמה", הסביר ראש מחוז שפלה של מכבי, גידי לשץ.

בכניסה הראשית למרכז הרפואי, הוצב קיר אינטראקטיבי המיועד לאוכלוסייה הכללית עם מסך מגע המלווה בתוכן מולטימדיה, המשלב תכני בריאות החל מגיל העוברות ולאורך כל שלבי החיים הכולל בין היתר מידע על תקופת ההיריון, התפתחות הילד וטיפים לאורח חיים בריא בכל הגילאים, על מנת  להנעים את זמני ההמתנה של כלל המטופלים. הוקם מתחם ילדים נפרד מעוצב באופן צבעוני וססגוני המלווה בדמויות אנימציות ובנוי בצורה חווייתית עבור הילד.

-

בין היתר נבנו תקרות המקרינות על גבי הרצפה בלונים בשלל צבעים שנועד לפוצץ אותם על ידי דריכה , דרך קירות משחקים לילדים ביניהם משחקי צביעה, טריוויה ופעילות גופנית בנושאי בריאות ועד להרכבת צלחות בריאות משעשעות המכילות את אבות המזון. 

המשחקים מיועדים לילדים מגיל 3 ועד גיל 12 כאשר כולם משלבים חוויה ערכית בתחומי קידום הבריאות העשרה ופעילות גופנית.