הדמיית הפרויקט: יחצ

חברת 'GF נדל”ן' ו'קרן קפיטל פלטינום' מגבשות קבוצה לרכישת קרקע בשטח 16 דונם באיזור התעשייה בחולון. המטרה: הקמת מתחם תעשייה קלה, מסחר ולוגיסטיקה בהיקף של 42 אלף מ”ר. פרויקט 'הסדנה', שעלות הקמתו מוערכת בכ־300 מיליון שקל, יתנשא לגובה 4 קומות. הוא יכיל 120 יחידות מודולריות בנות כ־250 מ"ר ובגובה של כ־6 מ', אשר יוצעו במחיר התחלתי של כ־7,600 שקל למ"ר.

היזמים החלו בימים אלה בגיבוש קבוצת רכישה להקמת המתחם. מדובר בפתרון לתעשיינים ובעלי מלאכה קלה, סיטונאים ויבואנים, שנאלצים להתפנות מאזורי התעשייה בגוש דן, לטובת מגדלי מגורים, משרדים ומסחר, ולמשקיעים המחפשים השקעה נדל”נית אטרקטיבית.

מתחם הסדנה | הדמיה: יחצ

אילן אברהמי, מנכ"ל קרן השקעות הנדל"ן 'קפיטל פלטינום': "בשנים האחרונות קיימת תנועת מספריים שדוחקת את התעשייה הקלה מגוש דן. התב"עות החדשות באזורי התעשייה בגוש דן מאפשרות שימושי משרדים ומסחר תוך העלאת הצפיפות מ־200 אחוז ל־600 אחוז, ובחלק מהערים מעבר לכך. בתל אביב ובת ים אזורי התעשייה יהפכו במהרה למתחמי מגורים המשולבים במשרדים ומסחר, ושימושי המלאכה והלוגיסטיקה הנוכחיים ייעלמו".

נטע להב, אדריכלית חברת 'GF נדל”ן': "המגמה התכנונית הזו, העלתה בשלוש השנים האחרונות את מחירי הקרקעות באזורי התעשייה בגוש דן באופן דרמטי. שכר הדירה שיכולים לשלם הדיירים במבנים חד־קומתיים לשימושי מלאכה לא מצדיק את שווי הקרקעות הנוכחי, והדיירים למעשה חיים במציאות שבה עלולים לבקש מהם להתפנות מהנכס בכל רגע”.

המתחם מבפנים | הדמיה: יחצ

"זהו מצב בלתי אפשרי עבור בעלי העסקים", מדגישה להב, "הם למעשה נדרשים להחליט אם הם מתרחקים מגוש דן ומקהל הלקוחות שלהם, כדי להימנע מעליית שכר הדירה, או שהם רוכשים לעצמם יחידות נדל"ן עצמאיות, ובכך מבטיחים שיוכלו 'לשלוט בגורלם'. זה הרעיון שעומד בבסיסו של פרויקט הסדנה".

פרויקט הסדנה הקרוי על שם הרחוב בו הוא ממוקם, תוכנן על ידי משרד בר לוי דיין אדריכלים, וכאמור, יתנשא לגובה 4 קומות וישתרע על פני 42,000 מ”ר של שטח בנוי עילי.