השבוע פתחה מכבי שירותי בריאות את המרכז הרפואי החדש והגדול ביותר שלה בארץ, הממוקם ברחוב הופיין בחולון. ביום הפתיחה החגיגי רכבים שחנו באזור וברחובות הסמוכים קושטו בבלונים בצבעי כחול לבן עד לכניסה הראשית למרפאה והשרו אווירת חג על הפתיחה המרגשת.

בתואר המטופלת הראשונה שחנכה את המרכז הרפואי זכתה יובל כהן בת ה 4 שהגיעה יחד עם אימה חן, לבדיקות דם שגרתיות. ראש מחוז ירושלים והשפלה של מכבי, גידי לשץ, ניגש לברך את יובל הקטנה, אך היא כבר מיהרה למתחם "עולם הילד" במרפאה, שם חיכו לה מגוון משחקים אינטראקטיביים על הקירות והרצפה. לשץ הצטרף אליה ויחד הם העבירו את הזמן עד כניסתה לביצוע הבדיקות.

"רציתי להספיק להגיע מוקדם לפני העבודה, לא שערתי שנגיע ראשונות. אני לא בטוחה עד כמה יובל תזכור את האירוע המיוחד, מה שכן מעכשיו לא אצטרך לשכנע אותה לבוא לרופא, היא כבר מחכה לפעם הבאה שתוכל לשחק בקירות ובבלונים שמתפוצצים על הרצפה" סיפרה האם.

לשץ והמטופלת הראשונה | צילום: קופ"ח מכבי-

לאחר מכן הסתובב לשץ במרפאה, ניגש אל המטופלים להתעניין בשלומם וברך את הצוות הנרגש: "חיכינו בסבלנות כי ידענו שיש למה לצפות. ההתרגשות היא גדולה, לראות את כל המטופלים ולדעת שביכולתנו להעניק להם שירותי רפואה בתנאים כאלו זו הרגשה נפלאה. אנחנו מתכוונים להעניק שירותי רפואה איכותיים לחברים שלנו, ללא התפשרות, זו אחריות שלנו ואנחנו מודעים לכך".

מנהלת מכבי שרותי בריאות בחולון, ענת בקימר-גרין, שעבדה על המרפאה החדשה במשך חודשיים רבים הוסיפה "השבוע האחרון היה אינטנסיבי וסביב השעון בשל ההכנות האחרונות.  רק אתמול עזבנו את המרכז הישן שהיה ביתנו השני בשש השנים האחרונות. מצד שני כשאני רואה את משכננו החדש ואת ההתפעלות של המטופלים שלנו, אני מתחילה לעכל את משמעות הדבר עבורם".

צילום: קופ"ח מכבי-

המרכז הרפואי החדש שנבנה בארבע השנים האחרונות, יעניק למטופלים מגוון שירותי רפואה ראשונה ושניונית תחת קורת גג אחת. המרכז החדש יהיה משכנה של מכבי בחולון וכפול בגודלו מהמרכז הישן שהיה ממוקם בהמשך הרחוב. במרכז יפעלו מוקד רפואה דחופה, מכון פיזיותרפיה הגדול ביותר של מכבי בארץ ומכון רנטגן ואולטרסאונד, מכון לריפוי בעיסוק, שירותי מעבדה, מכבי פארם ושירותי רפואה רבים ונוספים שאת חלקם נהגו המטופלים לצרוך בבתי החולים השונים וכעת יוכלו לקבל אותם בקרבת מגוריהם.

צילום: קופ"ח מכבי