דבר כזה עוד לא היה כמאה וחמישים ילדי הגנים של רשת חינוך חב״ד ליובאוויטש חולון בהנהלת הרב דניאל סתהון מנהל בית חב"ד דרום חולון השתתפו באירוע מיוחד ״מסיבת האותיות – הכנסה לתלמוד תורה וחווית נרות שבת״

החל מהשעה 5 בערב התאספו הילדים, הבנים יחד עם האבות והבנות יחד עם האמהות באולם מתנ״ס לזרוס בחולון.

עטופים בטלית הובלו תינוקות של בית רבן על ידיי אביהם ותפסו את מקומם על יד השולחן בציפייה והתרגשות, כאשר המנהל הרב דניאל סתהון פתח את הכנס וסיפר להורים והילדים על מעלת ההכנסה לתלמוד תורה וקישר זאת לסמיכות יום ההסתלקות של האדמור הריי"צ מליובאוויטש ביו"ד שבט ולט"ו בשבט ונטיעת האילנות כפי שמופיע בפסוק "כי האדם עץ השדה", בסיום דבריו קרא למלמד הרב מרדכי ריבק שניהל את כל מהלך המסיבה.

המלמד ניהל את המעמד המיוחד על פי מנהג ישראל מדורי דורות, פתח והקריא יחד עם הילדים את אותיות העמוד הראשון של ספר התניא, לאחר מכן צפו הילדים בסרט האותיות ושרו את שיר האותיות, עם סיום הסרט המלמד הקריא את אותיות הא'-ב' יחד עם הילדים ולאחר מכן מרחו הילדים דבש על האותיות וליקקו אותם. המלמד חזר עם הילדים על האותיות ההפוכות ופסוקי תורה ובסיום הילדים אכלו את הביצה ועליה הפסוקים על פי המסורת.

לאחר מכן המלמד הקריא יחד את הילדים את הפסוקים הכתובים על עוגת הדבש המרשימה שהוכנה לכבוד האירוע וכל ילד קיבל פיסת עוגה. מיד אחר כך יצאו הילדים על כתפי אביהם לריקוד סוער לכבודה של תורה כאשר האימהות זורקות עליהם סוכריות בשם "המלאך מיכאל".

הבנות יחד עם האמהות התאספו באולם הסמוך והשתתפו בסדנת הכנת נרות, ר' יוסי פרבר מפעיל הסדנא הסביר לילדות על מעלת הדלקת נרות שבת ומקור המנהג ולאחר מכן יצקו את הדונג לפי צבעים והכניסו את הפתילות ליצירת נר יפיפה.


בתום הפעילות התקבצו כולם לאמירת שנים עשר הפסוקים ולפני שהתפזרו הילדים קיבלו כל אחד ואחת מארז מיוחד שהוכן לכבוד האירוע, לבנים כיפה מעוטרת, ציצית צמר וסדר ברכות השחר, ולבנות פמוט מהודר, קופת צדקה אישית עם תמונתה וסדר הדלקת נרות.

ההורים והילדים יצאו נפעמים מהאירוע וההתרגשות נכרה על פני כל הנוכחים, כולם הודו לצוות המסור של רשת החינוך שעושה ימים ולילות לטובת הילדים והילדות תינוקות של בית רבן.