הקיץ כבר כאן ועשרות בני נוער יצאו לחופשות בארץ ובעולם כדי לנוח, לטייל, לצבור חוויות ולתפוס קצת שמש וים.

עבור בני נוער מרשת אורט הקיץ הזה נראה קצת אחרת, עשרות תלמידים מאורט חולון ומאורט סאגו'ר, ישוב בדואי בצפון, יצאו לאירופה במסגרת תכנית חילופי נוער. תכנית חילופי הנוער של רשת אורט ישראל שמטרתה לסייע לתלמידים להכיר את בני גילם בארץ ובעולם.  

בכל שנה יוצאות מאורט משלחות בני נוער ערביים, יהודים, גרמנים ופולנים כחלק ממאמץ לקידום דו קיום כבסיס לחיים משותפים בקהילה. בנוסף, במציאות העכשווית בה הקדמה הטכנולוגית מאפשרת אינטראקציה חברתית גם עם בתי ספר רחוקים פיזית, זו הזדמנות לגשר על מגבלות רבות. 

המפגש בין תלמידים ערבים ויהודים, מבתי הספר של רשת אורט מאפשר הכרות, שיתוף פעולה, שבירת סטיגמות וסטריאוטיפים שליליים.

צילום: אורט חולון

"טסתי לפולין עם כמה ילדים מהשכבה שלי במסגרת משלחת חילופי הנוער. בהתחלה היו חששות, מה יהיה, האם המשפחה נחמדה? איך אסתדר? ועוד המון דאגות" סיפרה תלמידת כיתה י' מאורט חולון, ליאן הרשקוביץ, שטסה עם הקבוצה הראשונה "אבל ברגע שהגעתי הכל התפוגג, המראות היפים, האתרים המרהיבים וכמובן האנשים. זה היה שבוע מהנה במיוחד ועד היום, כמעט בכל יום, אני מדברת עם הילדים הפולנים שהכרתי. נוצרה חברות של ממש.

לעולם לא הייתי מוותרת על החוויה העוצמתית הזאת ואני כבר מתכננת לחזור לשם לביקור נוסף. ממליצה בחום לנסוע למשלחת, גם טסים עם החברים הטובים, רואים עולם, אתרים, אוכל מצויין וגם יוצרים חברויות לחיים".

להכיר את בני גילם בארץ ובעולם | צילום: אורט חולון

"על בסיס מפגשים אלו נוצרים קשרים מדהימים בין תלמידנו לתלמידי מגזרים אחרים ומגוונים הקיימים בחברה הישראלית. זהו הבסיס לשותפות אמיתית בארצנו וכך אנו פועלים לחנך את בנינו ובנותינו" סיכם מנהל בית הספר אורט חולון, שלומי גנון.