הותר לפרסום, טובה קררו ז"ל, בת 56, היא האחות שעל פי החשד נרצחה ע"י מטופל, קשיש, ככל הנראה לוקה בנפשו הבוקר, בקופ"ח כללית בעיר.

מעדויות במקום עולה כי לפני כשבוע הגיע למרפאה המטופל, גבר בן 78, לחיסון שפעת. אחרי החיסון חש האיש ברע וחשב שהאחות הרעילה אותו. היום הוא חזר על מנת לפגוע בה.

טובה עובדת במרפאה מעל 15 שנה. תושבים מספרים על אחות חייכנית, תמיד רגועה וכולם אהבו אותה. גם כשנגמרה קבלת הקהל, טובה הייתה מכניסה ועוזרת לכולם.

טובה קררו ז"ל, האחות שכולם אהבו

משה זדה חובש רפואת חירום של איחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה סיפר: "הגעתי למקום טרם הגעת כוחות הכיבוי יחד עם מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה, נתקלנו באישה ללא רוח חיים שסבלה מכוויות קשות בכל חלקי גופה. למרבה הצער לא נותר אלא לקבוע את מותה".

לדברי מפקדת מרחב איילון, ניצב משנה סיגל בר צבי, מחקירה ראשונית עולה כי הגבר, ככל הנראה אדם מעורער בנפשו, הגיע למקום לצורך קבלת טיפול, אולם בדין ודברים שהתפתח עם העובדת תקף אותה: "אנחנו מבינים עכשיו שהוא כנראה לא היה שבע רצון ותוך כדי דין ודברים שפך חומר דליק על האחות שטיפלה בו באותה עת, חומר שהביא איתו מבעוד מועד והצית אותה".  

ו

כוחות משטרה שהגיעו לזירה עצרו את החשוד והוא נלקח לחקירה.

בינתיים הוזעקו אל המרפאה עובדים סוציאליים שידברו עם העובדים במקום, שחלקם נמצאים בסערת רגשות בעקבות המקרה המזעזע.

מר אלי דפס, מנכ"ל שירותי בריאות כללית, מסר לאחר היוודע אירוע ההצתה במרפאה בחולון:

"אני מזועזע מאירוע ההצתה הנוראי שהתרחש הבוקר במרפאה בחולון. מדובר באירוע חסר תקדים במערכת הבריאות במדינת ישראל. אנו המומים ומזועזעים מהתוצאה הטראגית ומחבקים את המשפחה. אנו מלווים ותומכים בכלל הצוותים המסורים והנאמנים במרפאות שעוסקים כל העת בעבודת קודש ושליחות למען המטופלים. לא נסבול כל סוג של אלימות".

מנכ"ל כללית אלי דפס והנהלת מחוז תל אביב יפו נמצאים במקום ומלווים את הצוות.

לנה קום, מנהלת המרפאה מספרת: "בשעות הבוקר הרחתי ריח שרוף והמטופלים צעקו אש אש..
הפעלתי את פעמון האזעקה וביחד עם רופא המרפאה ד"ר גלעד קרני ניסינו לכבות את האש.
קרזתי במיקרופון והוצאנו את המטופלים מהמרפאה. בשלב מסוים דר קרני פשוט נעלם בלהבות.
המטופל נמלט מהמקום ברכבו ולאחר סריקות, המשטרה איתרה אותו ועצרו אותו".
תושבים רבים הגיעו למרפאה בעקבות השמועות, מטופלים שהכירו את המנוחה ופשוט החלו לבכות.

נעדכן כשיתקבלו פרטים נוספים.