צילום: קובי קואנקס

הסגל הזוטר במכון הטכנולוגי חולון הכריז על סכסוך עבודה בטענה כי הנהלת המכון דוחה את כל דרישותיהם במסגרת המו"מ על הסכם קיבוצי, ממשיכה לפטר עובדים רבים ומעסיקה מרצים בתנאים לא ראויים.

סגל ההוראה הזוטר במכון הטכנולוגי HIT מורכב מ־230 מרצים חיצוניים שמאוגדים בארגון 'כוח לעובדים'. לאחרונה הם הכריזו על סכסוך עבודה במחאה על כך שהמרצים מועסקים ללא ביטחון תעסוקתי, ללא כל משמעות לוותק וללא רצף תעסוקתי, כיוון שהם מפוטרים מדי סמסטר כדי שלא יצברו ותק.

משמעות ההכרזה היא אפשרות להשבית את הלימודים במכון, דבר שיגרום נזק לסטודנטים שנמצאים בשיא סמסטר החורף.
"הנהלת המכון טוענת לשאיפה לאיכות ולמצוינות בהוראה ואף מעלה במו"מ דרישה למעורבות רבה יותר של המרצים בעתיד, יותר נוכחות במכון ויותר שעות עבודה", אומרת תמי ויזל, חברת הוועד ומרצה לתקשורת חזותית במכון. "איך זה מתיישב עם סירוב ההנהלה לגלות מחויבות כלפי עובדיה ורצונה להמשיך ולהעסיק את מרביתם בשיטות מיושנות ונצלניות כעובדים זמניים, ללא מגבלת זמן?".

חברי הוועד ציינו כי מדיניות הפיטורים בסוף כל סמסטר פוגעת קשות בסגל הזוטר. "בתמורה לשיפור תנאי ההעסקה נתקלנו בדרישות חריגות במיוחד, כמו דרישה כי ביטחון תעסוקתי יינתן רק לחברי סגל שיציגו משובי הוראה טובים מהסטודנטים", אומרת עדי קרליץ, חברה נוספת בוועד המרצים ומרצה לתקשורת חזותית. "מובן שמדובר בדרישה מופרכת שכל מטרתה למנוע תנאי העסקה מכובדים".

עם זאת, חלק מחברי הסגל הביעו חשש כי מאבקם דווקא יפגע בעתידם המקצועי. "בסופו של דבר המטרה של כולנו היא להתקבל כעובדים מהמניין והחשש הגדול הוא שהמאבק הזה ירחיק אותנו מחוזה", אומר מרצה זוטר שהצטרף לסגל רק לאחרונה. "הרי אם עובד זוטר מקבל את מלוא הזכויות, אז למה שחוזה יהיה תמריץ להשאיר אותו? זה עניין מורכב, כמובן שאם כולם ישבתו אצטרף, אך באופן אישי הייתי מעדיף שיהפכו אותי לעובד קבע וזהו".

מהמכון הטכנולוגי נמסר בתגובה: "סגל המורים מן החוץ הינו גורם משמעותי במכון הטכנולוגי חולון. המכון מקיים מזה מספר חודשים משא ומתן ענייני, מקיף ורציף, עם סגל המורים מן החוץ, במטרה להגיע להבנות שיבטיחו עבורם ביטחון תעסוקתי. על רקע זה ההודעה על סכסוך עבודה שהכריזו המורים מן החוץ, במטרה להפעיל לחץ, התקבלה במכון בהפתעה.

המכון אינו נוהג לקיים עם עובדיו משא ומתן או הידברות באמצעות כלי התקשורת, ועל כן נמשיך לקיים שיח ישיר מול הארגון במטרה להגיע להבנות והסכמות, כפי שנעשה עד כה".