מבקרים ואורחים שהגיעו בשבועות האחרונים למרכז העסקים והמסחר עזריאלי שבאיזור התעשייה בחולון, מתלוננים על מצבה של בריכת הדגים במתחם.

לטענת המתלוננים, הזנחה של הבריכה, הנובעת כנראה מטיפול לא נכון, גרמה להיווצרות שכבה עבה של עובש וטחב בדופנותיה, דבר הגורם לפגיעה בדגי הנוי השוחים בה.
"יש שם בריכה שמוגדרת כבריכה אקולוגית, כך לפחות לפי השילוט לצד הבריכה", מספר חיים לב, שביקר לפני כשבוע במקום, "והיא לכאורה ידידותית לסביבה ולבעלי החיים שבתוכה, אבל המצב שלה ממש לא טוב ונראה שדגים שם נעלמים ומתים מדי יום".

לטענת לב, הוא ניסה ליצור קשר עם הנהלת מרכז עזריאלי כדי לדווח על המפגע, אך לא הצליח להשיג שם איש.
"אני חושב שמזה זמן רב לא נגעו או טיפלו שם בבריכה, משום שיש בה המון צמחייה וחלק גדול מהסלעים ודופנות הבריכה התמלאו בצמחייה דקה".

מצב זה, אומר לב, נגרם ככל הנראה בגלל אחזקה לקויה של הבריכה, שכמו בריכות אחרות מסוגה, זקוקה לטיפול קבוע ולבדיקת מצב החמצן במים.
"כאשר עברתי שם ראיתי שיש דגים שפשוט מסתבכים בצמחייה העבותה שגדלה בשטח הבריכה ואחרים שפשוט מצטמצמים לאיזור מחייה קטן, וזה ממש לא נעים.
"בריכות כאלה אמורות להיות בית חם ונעים עבור הדגים, אבל נראה שכאן זה לא קורה, וחבל, כי עם טיפול נכון ומקצועי אפשר לגרום לתוצאות טובות יותר.

ראשית, רצוי שהדגים ושאר בעלי החיים בבריכה ימשיכו לחיות ולהתקיים, וגם שהמקום עצמו ייראה טוב יותר ולא יריח מעובש, דבר שדי מפריע שם כרגע. אני מקווה מאוד שייקחו שם את העניינים לידיים ויטפלו במצב, כי נראה שהושקע לא מעט כסף בבניית המתחם".

מהנהלת חברת 'עזריאלי' נמסר בתגובה: "הבריכות האקולוגיות בעזריאלי חולון, מורכבות משני אזורים - האחד לדגים ויצורים החיים בתוך המים, והשני לצמחייה. אזור הצמחייה הוא שאחראי לפלטר, לחמצן ולנקות את המים בצורה טבעית, והוא מכיל זנים שונים של צמחים שעושים את עבודת הניקוי. הבריכות מתוכננות לאיזון טבעי בין החלקים, ואצות הן חלק מאותו איזון.

בנוסף, הבריכות האקולוגיות מתוחזקות על בסיס יומי ועוברות ניקיון על ידי צוות הניקיון שלנו. הן מטופחות מאוד וכבר מזמן הפכו לאטרקציה ומוקד צילום מבוקש. לצערנו, למרות שלטים ובקשות חוזרות בעניין אי האכלת הדגים, יש מבקרים הבוחרים בכל זאת להשליך מזון לבריכות, פעולה העלולה להפר את האיזון הנדרש בבריכה. אנחנו בהחלט נעשה בדיקה נוספת ונוודא שהדגים והצמחייה מקבלים את הטיפול הטוב ביותר".