צילום: אבי מועלם

רופא קרדיולוג מבית חולים 'וולפסון' מואשם בהונאה ובמרמה לאחר שהתחזה לנוירולוג בכיר מבית חולים 'איכילוב'. על פי כתב האישום, במשך שש שנים מילא הרופא מ'וולפסון' שאלונים רפואיים שקריים בתחום הנוירולוגיה, העביר אותם לחברת מחקר וקיבל עליהם תשלום.

כתב האישום הוגש נגד ד"ר דוד יעקובי בן ה־32 ממחלקת ניתוחי לב וחזה ב'וולפסון'. על פי כתב האישום, בחודש אפריל 2009 נרשם ד"ר יעקובי למחקר בתחום הנוירולוגיה, "וזאת על מנת ליהנות מתשלום עבור השאלונים", לשון כתב האישום.

השאלונים משמשים חברות תרופות לגבי קבלת מידע "מהשטח" על שימוש במכשור רפואי ובתרופות חדשות. במקרה המדובר שילמה חברת מחקר רפואי אמריקנית 100 דולר עבור כל שאלון.

על פי כתב האישום, ד"ר יעקובי השתתף במחקר, "ביודעו כי החברה לא תצרף למחקר רופאים שאינם מומחים ואינם מתחום הנוירולוגיה". לפי הנטען בכתב האישום, החל משנת 2009 ועד ספטמבר 2015 מילא ד"ר יעקובי עשרות שאלונים הקשורים למחקר שקיימה החברה האמריקנית.

הוא מילא בהם נתונים ופרטים כוזבים אודות טיפול תרופתי המוענק לחולים המטופלים במחלקה הנוירולוגית, וזאת מבלי שהייתה לו גישה לנתונים הנדרשים לשאלונים.

בנוסף, הוא התחזה לד"ר ארנון קרני, מומחה בעל שם בתחום הנוירולוגיה בארץ ובעולם ומנהל המרפאה לטרשת נפוצה בבית חולים 'איכילוב'. "במספר רב של הזדמנויות התחזה ד"ר יעקובי בשמו של אחר בכוונה להונות, וזייף מסמכים בכוונה לקבל באמצעותם דבר בנסיבות מחמירות", ציינה הפרקליטות בכתב האישום.

סנגורו של ד"ר יעקובי, עורך הדין מנחם רובינשטיין: "כתב האישום לא משקף את פני הדברים כפי שאני מכיר אותם מהחומר שברשותי. הייתי בקשר עם הפרקליטות וכתב האישום היה צריך להיות מוגש אחרת ומאוחר יותר. אני מקווה שהדברים יתבהרו בימים הקרובים".
מבית חולים 'וולפסון' נמסר בתגובה: "אנו סומכים את ידינו על פעולות רשויות החוק בישראל".