ראש הממשלה סיבוסיסו פגש ילדים מטנזניה, אתיופיה, קניה, רומניה, הרשות הפלסטינית ועיראק.
הוא שוחח עם הילדים ובני משפחותיהם ואיחל להם החלמה מהירה, סייר במרפאה השבועית של "הצל לבו של ילד" ב'וולפסון', לילדים פלסטינים ופגש את ד"ר יאיו מקונן, מנתח לב צעיר מאתיופיה הלוקח חלק בתכנית ההכשרה של "הצל לבו של ילד" ב'וולפסון'.

"ראש הממשלה סיבוסיסו פגש ילדים מטנזניה, אתיופיה, קניה, רומניה, הרשות הפלסטינית ועיראק. דוברות "וולפסוןד"ר מקונן, השוהה בארץ כבר חמש שנים, ישוב בשנה הבאה לאתיופיה כמנתח לב הילדים הראשון של מדינתו.

"הצל לבו של ילד" מקווה, בעתיד הקרוב, להטיס מסואזילנד לישראל חמישה ילדים הזקוקים לניתוחי לב מצילי חיים.

במהלך ביקורו, שיבח ראש ממשלת סואזילנד את הפעילות ההומניטרית של העמותה והביע תקווה שהילדים ממדינתו אכן יגיעו לארץ בקרוב כדי לעבור ניתוחי לב ב'וולפסון'.

"הצל לבו של ילד" היא עמותה בינלאומית, שבסיסה בישראל, הדואגת לניתוחי לב מצילי חיים ומעקב רפואי לילדים ממדינות מתפתחות.

מטרתה של עמותת הצל לבו של ילד היא לשפר את איכות הטיפול הרפואי בילדים חולי לב ממדינות מתפתחות הסובלים ממחלות לב וליצור מרכזי טיפול מיומנים במדינות אלו.

קרדיט תמונות: דוברות ביה"ח "וולפסון"פעילות העמותה מרוכזת סביב המרכז הרפואי 'וולפסון' בחולון והצוות הרפואי של העמותה מפעיל גם מרפאות לב שבועיות, בארץ ובחו"ל, לאבחון מטופלים ולמעקב רפואי.

"הצל ליבו של ילד" מפעילה ב'וולפסון' תכניות הכשרה לרופאים ולאחיות ממדינות מתפתחות ומובילה משלחות כירורגיות לימודיות למדינות השותפות בעולם השלישי.

עד כה, העמותה הצילה יותר מ 4,000 ילדים ממדינות אפריקה, דרום אמריקה, אירופה, אסיה והמזרח התיכון והכשירה למעלה מ- 100 אנשי צוות רפואי מדינות אלו.