הבניין הנטוש. "מוזנח והרוס"

תושבים המתגוררים ברחוב סעדיה גאון בחולון, פנו בשבוע שעבר לעירייה בתלונה על כך שבעירייה לא דואגים לשמור על הניקיון בשטח אחד מבנייני המגורים ברחוב, שעומד שומם מזה כמה שנים.

לטענת התושבים, בחודשים האחרונים הפך הבניין לשטח הפקר, המתחם המגודר סביבו נפרץ והוא מקבץ אליו חסרי בית וטיפוסים מפוקפקים.

עוד טוענים התושבים, כי טיפול יעיל של אגף ההנדסה של העירייה בנושא המשך העבודות בבניין יוכל להביא סוף לבעיות שמהן סובלים תושבי הרחוב.

מדובר בבניין מגורים בן ארבע קומות בלב הרחוב, שסביבו בנייני מגורים רבים. העבודות בו הופסקו לאחר שחברת הבנייה שהקימה אותו נקלעה לקשיים.

מאז חלפו שנים ודבר לא קרה, והבניין עומד נטוש ושומם.
"מדובר בנכס שהיה פרטי ולאף אחד אין מושג לאיזה ידיים עבר, אבל מה שבטוח הוא שבעירייה דואגים לתחזק שם מדי פעם את העניינים", אומר רונן בדישי, תושב הרחוב. "בחודשים האחרונים לא בוצעו שם שום פעולות והמצב נהיה ממש לא נעים".

לדברי בדישי, פרצות בגדר המקיפה את הבניין גרמו לכך שעוברי אורח נכנסים למקום ושוהים בו, דבר שלדברי תושבי השכונה בעייתי מאוד. "לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין שזה מוקד משיכה לעבריינים", אומר בדישי, "ורק בגלל זה צריך להקפיד על סגירה הרמטית של המקום, ואת זה לא התושבים צריכים לעשות".

עוד טוענים התושבים, כי ההזנחה המתמשכת במקום גרמה להגעתם של חולדות ומזיקים אחרים לשטח הבניין. "פרט לסכנות הברורות מבחינת הימצאות גורמים שליליים ומזיקים פה, כל מה שקורה כאן לא עושה לשכונה שם טוב", מסביר בדישי, וממשיך: "גם מבחינת ערך הדירות, כי מי שירצה למכור דירה יתקשה מאוד למכור אותה כשלצדה יש בניין ענק, מוזנח והרוס".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "הנכס נמכר לחברה שמעוניינת לבצע במקום בנייה חדשה באמצעות תמ"א 38, כלומר - הריסה ולאחריה בנייה. לצורך כך, החלה פרוצדורה להוצאת היתר בנייה שתימשך מספר חודשים עד לקבלת ההיתר. המבנה עצמו אינו מסוכן והפנייה הועברה לטיפול אגף הפיקוח העירוני לבדיקת הטענות בדבר המפגעים והפלישות".