מנכ"לית עיריית חולון, הגב' חנה הרצמן ,  הייתה אחת הדמויות הבולטות בדו"ח מבקר המדינה האחרון בנושא הרשויות המקומיות.

זמן קצר לפני פרישתה מתפקידה, בעוד כחודש, חנה הרצמן המנכ"לית החזקה של עיריית חולון משנת 93, סופגת ביקורת קשה ממבקר המדינה.(צילום: קובי קואנקס)הרצמן

המבקר קבע בדו"ח שפורסם בחודש שעבר כי הרצמן הייתה נוסעת לסופי שבוע ולחופשות פרטיות כאשר היא מדווחת עליהם כימי עבודה כמו כן היא שילמה על טיסות, בתי מלון, כרטיסים להצגות ומוזיאונים וגם שיחות טלפון בסכומים של אלפי שקלים מכספי משלם המסים.

מדובר בעובדת עירייה המפוקחת על ידי אגף הממונה על השכר באוצר, ובימים הקרובים יחל תהליך שימוע וישלח מכתב רשמי למנכלית העירייה ובו מפורטות הטענות נגדה על שימוש פסול לכאורה בכספי משלם המסים, עליהן תצטרך להשיב בתוך מספר שבועות מרגע קבלת המכתב.

אגף הממונה על השכר באוצר, פועל להשבת ההוצאות שפורטו בדו"ח מבקר המדינה ולאחר שתשיב הגב' הרצמן על הטענות שעולות נגדה יוחלט מה יעלה בגורלה והאם היא תידרש להשיב את כל הסכומים שביזבזה .

בנוסף לזה, בעקבות פנייה של התנועה לאיכות השלטון למשרד הפנים,  בודקים בלשכה המשפטית במשרד הפנים את נושא מינויה של היועצת המשפטית של עיריית חולון, הגב' יונת דיין, שהרצמן עמדה מאחוריו. על פי החשד דיין לא עמדה בתנאי הסף לתפקיד המרכזי הזה והיא חסרה את הניסיון הנדרש למלא אותו.

עם פרישתה, הרצמן אמורה היתה לקבל תפקיד נהולי בחברת בת של עיריית חולון אך התפקיד לא ניתן לה בסופו של דבר, בעקבות פרסום דו"ח המבקר והתערבות של משרד הפנים.

 מעיריית חולון נמסר בקצרה: "חנה הרצמן לא קיבלה כל מכתב ממשרד האוצר.
 לגבי היועצת המשפטית, עליך לפנות לתגובה למשרד הפנים."

ממשרד הפנים נמסר: "בעקבות טענות על מינויה של היועצת המשפטית של עיריית חולון, פתחה הלשכה המשפטית במשרד הפנים בבדיקה מול העירייה והעובדת".