בהודעה שהוציא אמש(יום ג') חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות נמסר:  "נכון לעכשיו אין שום סיכום לפתרון המשבר של תקציבי האיזון שבמעשה עורמה קוצצו מהרשויות המקומיות. מדובר מתקציבים בסיסיים המהווים את הלחם והחמאה של הרשויות בבניית התקציבים העירוניים. כל זמן שמשרד האוצר לא יעמיד את התקציב הנדרש השביתה תמשך כמתוכנן".

 להלן המכתב שנשלח לראשי הרשויות ממרכז הרשויות המקומיות וממרכז השלטון המקומי

הצדדים נקראו לדיון לילי בלשכת ראש הממשלה בניסיון למנוע את השביתה. למרות המאמץ הלילי, לא הצליחו הצדדים להגיע להסכמה והשביתה יוצאת לדרך.

ממרכז השלטון המקומי נמסר: "לטובת 190 הרשויות המוחלשות ורשויות הפריפריה, הגענו לבקשת ראש הממשלה לדיון חירום על מנת לנסות ולפתור את הבעיה כדי שלא להיאלץ ולהשבית את כלל עובדי ושירותי השלטון המקומי.

לצערנו הרב כל הצדדים באו בידיים נקיות למעט נציגי משרד האוצר, שנציגיו התבצרו בעמדתם ולא הסכימו לקבל שום החלטה שתכליתה לשמור על התקציבים הבסיסיים של למעלה מ-190 רשויות בישראל ולאפשר את הקיום הבסיסי של הרשויות הללו. על כן השלטון המקומי יחל לשבות בעוד מספר שעות, החל מהשעה: 6.00 בבוקר (יום רביעי), כדי להגן על החינוך, הרווחה, ואיכות החיים של תושבי מדינת ישראל.

ראשי הרשויות יתכנסו בשעה 11:00 בכנסת להחליט על המשך הצעדים במאבק".