המחשה: שאטרסטוק

   

במשטרת ישראל מדווחים על פיענוח פרשת הונאה רחבת היקף של זיוף ושימוש בכרטיסי אשראי מזוייפים, בין השאר באיזור חולון ובת ים. השבוע הוגש כתב אישום נגד החשוד בהונאה, אזרח בולגריה.

תחילתו של סיפור בתחילת החודש, אז התקבלה תלונה מנציגי חברת אשראי, שמסרו כי הם חושדים כי מתבצעות משיכות רבות בכרטיסי אשראי מזוייפים בכל אזור המרכז. "עם קבלת התלונה", מספרים במשטרה. "נפתחה חקירה מורכבת ואינטנסיבית, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים, אשר הובילה לזיהויו, איתורו ומעצרו של חשוד במעשים".

החשוד, בן 30 תושב זר מבולגריה, הגיע לישראל ב-17 ביולי השנה, על פי האישום במטרה לבצע הונאה רחבת היקף בכרטיסי חיוב מזוייפים. עוד התברר כי החשוד הצטייד טרם כניסתו לארץ בציוד מיוחד לשכפול כרטיסי חיוב מכספומטים: מכשיר MSR להעתקת נתוני אשראי על ידי קריאת מגנטים של כרטיסי אשראי, פלסטיק 'שפתיים' הנחזה לשפתיים רגילות של כספומט המעתיק את נתוני הכרטיס ושומר את הנתונים והשעה המדוייקת של העסקה, כרטיס מגנטי חתוך באמצעותו החדיר החשוד ושלף את רכיב פלסטיק ה'שפתיים', מצלמות זעירות ועוד.

המשטרה: "מהחקירה עלה כי בחלוף יומיים בלבד מכניסתו לארץ, החשוד החל בפעילותו הפלילית והתקין במספר כספומטים באזור המרכז מכשור מיוחד להעתקת נתוני אשראי ובחלוף זמן קצר, פירק את הציוד וצרב את הנתונים על גבי כרטיסים ריקים.

החוקרים מצאו כי במהלך שהותו של החשוד בארץ ובמשך כחודש וחצי, החשוד גנב עשרות רבות של כרטיסי חיוב וביצע בכל אחד מהם עסקאות בשווי כולל של מאות אלפי שקלים. בחלק מהמקרים, העביר את הכרטיסים המזוייפים לאחרים, על מנת שיבצעו אף הם רכישות ומשיכות אסורות.