בסוף הוא נתפס | המחשה: shutterstock

כשנתיים וחצי לאחר שפרץ לדירה בחולון, הצליחה המשטרה לעצור את הפורץ בעזרת כתם דם שהשאיר בדירה, אחרי שנחתך במהלך הפריצה. בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד החשוד, תושב הכפר הפלסטיני בידו.

המקרה אירע בתחילת שנת 2016. בשעות הלילה נופץ חלון דירה פרטית בחולון ודרכו נכנס הפורץ שבתוך דקות ספורות אסף עימו רכוש יקר ערך, כולל מחשב נייד, טבעת יהלום, מקדחה יקרה וגם 6,000 שקלים במזומן. במהלך הפריצה נחתך הפורץ וטיפות דם שלו נותרו על החלון שדרכו פרץ לדירה, מבלי שמישהו שם לב לכך.

לאחרונה, הבחינה בעלת הבית בכתם הדם ומיהרה לעדכן את המשטרה. בעקבות התגלית החדשה נלקחה דגימה מטיפת הדם והיא נשלחה למעבדת זיהוי מיוחדת, שאיתרה בתוך כמה ימים את זהות הפורץ באמצעו מאגר הדנ"א שקיים במערכת. התברר כי מדובר בתושב הכפר הפלסטיני בידו ליד הרי ירושלים וכי כניסתו לישראל אסורה. עוד התברר כי החשוד כבר ישב בעבר בכלא הישראלי לאחר שביצע עבירת רכוש ונכנס לישראל שלא כדין לפני עשר שנים.

בעקבות התגלית הובא הגבר לחקירה בתחנת המשטרה אך שם הכחיש מכל וכל את הקשר שלו לביצוע הפשע. כשביקשו החוקרים לדעת מדוע טיפות הדם שלו נמצאו בזירה, הוא מצא הסבר מקורי וסיפר כי יש לו אויב שמנסה להפליל אותו, לקח ממנו דם ופיזר אותו בכמה מקומות כדי שיחשדו בו כפושע. תירוץ זה לא עבד על החוקרים ובשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין פריצה.