ד"ר ויקטור חדד: "השועל הוא חיית בר מוגנת ואסור ללכוד אותה ללא אישור מרשות הטבע והגנים.

מטבעו, השועל הוא פחדן ואינו יוצר מגע עם בני האדם, למעט שועלים שנולדו וגדלו באזורים מיושבים ואשר התרגלו לקרבתם של בני האדם, ועיקר תזונתם מהאוכל המתועש/מכופתת המפוזר בגנים עבור החתולים ומשאריות מזון שמושלך לפחי האשפה בגנים.

הבנייה המאסיבית באזורים הפריפריים מסביב לחולון, האזורים הלא בנויים, אזורי דיונות החול, דוחקות את השועלים לחפש מקורות מזון זמינים בשכונות הבנויות הגובלות עם האזורים הנ"ל.

שאריות המזון הזמינות בפחי האשפה הפתוחים וכמו כן מזון חתולים התעשייתי המפוזר בשכונות, בגינות ובין הבניינים, משמש מקור תזונה זמין וערב לחיקו של השועל ומושך אותו להגיע ולסעוד את ליבו.

המחלקה הווטרינרית מפזרת עבור השועלים, בכל שנה, באמצעות מסוק, פיתיונות לחיסון כלבת בשטחים הפתוחים מסביב לחולון וגם פיזור ידני של פיתיונות חיסון כלבת באזורים הבנויים, כגון גן סיפור שבשכונת ח300. 

כך גם יתבצע בחודשים מרץ/אפריל השנה.

נקודתית ,בנושא הפניות שמגיעות אלינו מאזור ח-300 וגן סיפור, את השועלים במקום, הן תושבי השכונה והן הרופאים במחלקה הווטרינרית, מכירים זמן רב.
השועלים והחתולים במקום חיים יחד וסועדים את ליבם יחדיו שנים רבות, ומעולם לא היה מקרה של תקיפת שועל או טריפה של חתול ע"י שועל.

בבחינה של התמונה בה נראה חתול בפיו של השועל, אנחנו מניחים כי החתול לא מת מתקיפת השועל, אלא בנסיבות מצערות אחרות.

מאחר ובפניות שקיבלנו נאמר כי השועל נראה חולה ופצוע, מנסה המחלקה הווטרינרית מזה מספר ימים ללכוד את השועל באישור הרשות לטבע והגנים, אך עדיין ללא הצלחה.

במקרה של התנהגות תוקפנית של השועל או כל מגע אחר עם בני האדם, אבקש לדווח לנו בכל שעה דרך מוקד 106."