פעיל חברתי בחולון שניסה להרגיע את הציבור, אחרי שמועות על פדופיל שמסתובב בעיר, גילה לתדהמתו שתמונתו מופצת כאילו הוא החשוד שהתעסק עם ילדות. "בסך הכל פרסמתי סרטון שמסביר כי לתושבי האיזור אין מה לדאוג, אבל סילפו את דבריי וניצלו את תמונתי", אומר הפעיל, מיקי בוזגלו.

 (צילום: קובי קואנקס)בוזגלו-פעיל חברתי

בשבוע האחרון נפוצו שמועות שפדופיל מסוכן נמצא באיזור רחוב אמיר דרורי בחולון, לאחר שכמה בנות טענו כי ראו אותו מסתובב עם טייזר חשמלי ומנסה לשוחח עם ילדות. בוזגלו, שמנהל את קבוצת הפייסבוק 'פורום חולון לתושבי חולון', נשאל על העניין.

בוזגלו פנה לגורמים במשטרה והתברר לו כי מדובר באדם שחשד כי ילדים משחקים בציוד האבטחה שלו, ולא תקף אף אחד מהם. בוזגלו מיהר להעלות סרטון לקבוצה ובה הסביר כי אין צורך לחשוש וכי אף ילד לא הותקף.

הסרטון הועבר בין קבוצות פייסבוק וואטסאפ שונות בהן משתתפים תושבים מחולון. בין מעבר למעבר החלו המשתמשים לסלף עובדות עד שלאזהרה מפני הפדופיל המסוכן צורפה תמונתו של בוזגלו, בטענה שהוא החשוד במעשים. מכרים של בוזגלו העבירו לו את המידע וכעת הוא מנסה לטהר את שמו.

מיקי בוזגלו:"שמועות זה דבר מסוכן""הייתי המום לגלות שהתמונה שלי מסתובבת בקבוצות של ועדי גנים, בתי ספר, שכונות, וגם בקבוצות פייסבוק בהם גולשים תושבים מחולון", סיפר בוזגלו. "ניסיתי להבהיר את העניין ולפרסם הכחשה, אך לצערי לא כל מנהלי הקבוצות שיתפו פעולה ולא כולם ניסו לעזור להנמיך את הלהבות, למרות שעשו לי שיימינג מטורף. אם זה נעשה במזיד אז אני מרחם על אותם אנשים שעושים מעשים כאלה".

לנוכח הניסיון המר שהיה לו, בוזגלו ממליץ: "לפני שאתם מעבירים הודעה כזו או אחרת תעצרו שנייה. תספרו עד עשר, תבדקו ותאמתו שלא מדובר בשמועה שקרית שיכולה להרוס חיים של אדם ברגע. למזלי גיליתי את זה בשלב מוקדם וכרגע אני פועל להסרת הפרסומים, אבל שמועות זה דבר מסוכן".