אנטה באורט חולון | צילום באדיבות תושבים

         

במשך שנים מתנגדים הורים מבית הספר אורט לאנטנות המוצבות על גדר בית הספר, ברחוב פרופסור שור בחולון. עכשיו, החליטו ראשי המאבק להחתים עצומה להסרתן. 

"אדוני ראש העיר", נכתב שם. "בסמוך לביה"ס אורט מוצבות אנטנות סלולריות רבות עוצמה, הפולטות קרינה לאורך כל שעות היום. חוק הקרינה הבלתי מייננת, מגדיר את אוכלוסיית הילדים כאוכלוסיה בסיכון ומנחה שיש לנהוג על פי עקרון הזהירות המונעת בכל הקשור לחשיפתם לקרינה זו על מקורותיה השונים.

"הצבת אנטנות בעוצמה שכזו ובסמיכות גדולה כל כך לבית ספר שבו מבלים ילדנו חלק ניכר משעות היום, תמוהה ואינה עולה בקנה אחד עם עקרון הזהירות המונעת. רמות הקרינה שנמדדו מאנטנות אלו ברחבי בית הספר, פעם אחר פעם, הן חריגות בכל קנה מידה, ואף חורגות מהמותר בחוזר מנכ״ל משרד החינוך.

"אנטנות אלו מסכנות את בריאותם של ילדינו ולא יתכן כי אינטרסים כלכליים של חברות מסחריות או גורמים פרטיים יבואו על חשבונם. אנו דורשים את התערבותך המיידית להסרת מפגע זה לאלתר!  כל עוד האנטנות ישארו במקומן, תלמידי ביה״ס אורט לא יחזרו לספסל הלימודים, תלמידי בתי הספר רביבים, שנקר ותבור, שבוגריהם מזינים את בית הספר אורט, יצטרפו להשבתה. על בריאות ילדינו לא ניתן להתפשר".

יש לציין כי בכל פעם שמתעוררת המחאה טוענת עיריית חולון כי בדיקות סדירות במקום מוכיחות כי מתקני חברות הסלולאר שמחוברות לאנטנות מציגים נתונים תקינים שעומדים בדרישות ארגון הבריאות העולמי.

לטענתם הורים, בדיקה שהם ביצעו הציגה 7.5 מיקרו וואט לסמ"ר, 18.8 מיקרו וואט לסמ"ר והחמורה ביותר, 26.7 מיקרו וואט לסמ"ר, מדידה שהתקבלה בקומה השלישית של בית הספר.