המחשה: shutterstock

   

פנסיונר של מערכת הביטחון הגיש תביעה נגד מי שהיתה עד לאחרונה בת הזוג שלו. לטענתו, הוא רכש מתנות רבות עבורה והיא ניצלה את טוב לבו כדי לקבל עוד ועוד פינוקים יוקרתיים. כעת, לאחר שנפרדו, הוא מבקש את כל אלה בחזרה.

לדברי התובע, תושב חולון, במהלך תקופת הזוגיות ביניהם, זוגתו לשעבר ניצלה את העובדה שהוא מאוהב בה והוציאה ממנו מתנות שונות, חלקן מוצרי חשמל שאין הוא יכול להשתמש בהם כעת מכיוון שהותקנו בדירתה.

לדבריו, מערכת היחסים ביניהם הסתיימה בצורה שפגעה בו מאוד במישור הנפשי והוא נאלץ להתמודד עם משבר גדול במשך זמן רב, אך כעת, כשהוא עדיין מתאושש ו"מלקק את פצעיו", הוא רוצה לקבל את כל מה שהשקיע בחזרה, בדמות המתנות עצמן או בשווי הכסף שלהן.

התובע הגיש לבית המשפט פירוט שלם של כל המתנות אותן נתן לבת זוגו לשעבר, וביניהן מזגן מפוצל שהותקן בחדר השינה ובסלון ביתה, תכשיטים שונים, שמלת ערב יוקרתית אותה לבשה בחתונת בתה, ועוד שורה של מתנות בעלות כוללת של עשרות אלפי שקלים.

הגבר אף טוען שבמשך הזמן שהיה בקשר עם האקסית, הם טיילו בארבע מדינות שונות, ועלות הטיולים הגיעה לכ־30 אלף שקל. הגבר מודה בכתב התביעה כי הוא אינו יודע אם יוכל לקבל בחזרה את כל מה שנתן, אך הוא מבקש להשיב לו את כבודו ולקבל חלק נכבד מההוצאות שהיו לו כלפי בת זוגו לשעבר.

עוד מציין הגבר כי הוא מוכן לוותר על כל המתנות ובתנאי שתשלם לו חברתו לשעבר 35 אלף שקל, כפיצוי על כל הרכוש שנמצא אצלה וכל הכסף שהוציא במהלך התקופה המדוברת. בשלב זה טרם השיבה האישה על התביעה.