גם האב שילם מחיר כבד | המחשה: shutterstock

נער בן 12 מחולון נפל מגובה ארבע קומות דרך פיר מעלית. כעת משפחתו תובעת 7 מיליון שקל מעיריית חולון ודיירי הבניין, בגין נכויות נפשיות שנגרמו לו ולאביו עקב האירוע.

על פי כתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, הילד בן ה־12 השתתף במסיבת יום הולדת שנערכה בקומה הרביעית בבניין ברחוב אוסישקין בחולון.

בשלב מסוים עלה הילד אל הגג דרך דלת שהיתה פתוחה, נעמד על לוחות הפלסטיק שכיסו פיר המיועד לתליית כביסה ונפל עד שגופו נבלם ברשת הברזל שבתחתית הפיר, בקומת הקרקע של הבניין.

הנער נלכד בין הברזלים, החילוץ ארך זמן רב ואביו הוזעק למקום כשהוא צופה בבנו נאנק מכאבים ולכוד בפיר. לבסוף, פונה הנער לבית חולים 'איכילוב', כשהוא סובל משברים פתוחים וחתכים בכל גופו. הנער נותח לשחזור השברים ושוחרר לאחר חמישה ימי אשפוז.

נוסף על הנזקים הפיזיים נטען בתביעה כי הנער, שהיה אז תלמיד בכיתה ו', החל לסבול מהתפרצויות זעם, מהפרעות התנהגות, הפרעות שינה, סיוטים ליליים ועוד. הוא טופל על ידי פסיכיאטר ואובחן לבסוף כסובל מהפרעה פוסט־טראומטית.

מומחים רפואיים בתחום האורתופדיה והפסיכיאטריה פסקו לו אחוזי נכות. גם אביו של הנער, שצפה בו כשהוא נאנק מכאבים ושוכב חסר אונים מבלי לדעת מה מצבו, טוען כי הוא נזקק לטיפול רפואי וסובל מתסמינים נפשיים, כגון פלאשבקים מהאירוע, מצב רוח ירוד, מתח, חרדות, ירידה ביכולות חברתיות ותופעות נפשיות נוספות.

האב טוען כי בעקבות האירוע הוא נזקק לטיפול פסיכיאטרי ותרופתי וגם הוא אובחן כלוקה בהפרעת דחק ואף נאלץ להתפטר מעבודתו לאחר 17 שנים, ועבר לעבוד בעבודה שאינה הולמת את כישוריו.

עו"ד עמית פוגל | צילום פרטי

הבן והאב, המיוצגים על ידי עורכי הדין עמית פוגל ואלעד שגב, טוענים כי עיריית חולון ונציגות הדיירים בבניין בו התרחש האירוע אחראים לתאונה הקשה.

"עצימת העיניים וההימנעות מנקיטת כל פעולה למניעת הגישה אל גג הבניין, מבטאות את אשמתם המוסרית החמורה ומצדיקות פסיקת פיצוי", כך נטען בתביעה במסגרתה דורשים האב ובנו פיצוי על סך 7 מיליון שקל.

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "העירייה אינה מנהלת הליכים משפטיים באמצעות התקשורת, אלא תלמד את כתב התביעה".