קורס הצלת חיים באחד ממוסדות החינוך בעיר | צילום פרטי

   

יו"ר הנהגת ההורים בקמפוס קריית שרת, יפית שירקני, נפרדת מתפקידה כיו"ר ועדת בריאות בארבע השנים האחרונות. כל זאת לאחר פעילות של 22 שנה בהנהגת ההורים, כאשר רק החודש זכתה בפרס אשת חינוך מצטיינת.

לסיום היא הצליחה להגשים חלום ענק וגייסה את העירייה לרכישת מכשירי דפיברילטור לכל מוסדות החינוך בעיר. "מרגש אותי לדעת שהצלחנו ושהורים יכולים לשלוח את ילדיהם לבית הספר ברוגע", היא אמרה השבוע.

על פי החוק החדש שנחקק בשנת 2008, כל מוסד ציבורי בו שוהים מעל 500 איש מחויב להחזיק דפיברילטור, מכשיר מציל חיים במקרה של דום לב, אך החוק מסייג כי בכל הנוגע למוסדות חינוך רק מוסדות אקדמיים מחויבים בכך.

כתוצאה מכך ברוב בתי ספר בארץ אין את המכשיר החיוני. בקמפוס קריית שרת גילו את הנחיצות שלו בצורה הקשה ביותר, כאשר בשנים האחרונות התרחשו שני מקרים שונים בהם תלמידים פנסיונרים מכיתת הקשישים לקו בדום לב.

תלמידים מתיכון קריית שרת שמתנדבים במד"א העניקו להם טיפול ראשוני אך בהיעדר דפיברילטור לא הצליחו לסייע והשניים נפטרו עד להגעת צוותי החירום.

"פתאום הבנו שהדבר הזה יכול להציל חיים ואסור לנו לפספס אותו", מספרת שירקני שבתה לומדת בקמפוס. "בהתחלה פנינו לקב"ט העירייה, ישראל כהן, והוא הסכים להעביר כסף שנשאר מתקציב המחלקה שלו לטובת רכישת 26 מכשירים לבתי הספר הגדולים ביותר, זה היה מעולה אך כמובן לא סיפק אותנו.

"בהמשך דאגנו לכך שכל בתי הספר בעיר, כולל הפרטיים יהיו מצויידים במכשיר. הרגשנו שעשינו שינוי אמיתי ושהיום יותר הורים יכולים לשלוח את ילדיהם לבית הספר בידיעה שיש מי שידאג להם בשעת צרה".