אל הוועדה הגיעו נציגים של תלמוד תורה 'בני מנחם' בעיר, וקבלו על מצבם הקשה, על התנאים הירודים, על המבנה הלא ראוי ועל עוד שלל מחדלים איתם נאלצים לטענתם התלמידים להתמודד מדי יום.

בעיריית חולון מאידך מסרבים לקבל את הטענות ובתגובת העירייה לתקשורת נמסר: "צר לנו שגורמים אינטרסנטים פועלים על מנת להכפיש ולגדף את המערכת החולונית, שעושה הכל על מנת להיטיב עם תלמידיה. עצם הדיון ב'ועדה לשוויון חלוקתי וצדק חברתי' התקיים על בסיס תלונות של אישים אינטרסנטים אלו מבלי לערוך בדיקה מקדימה לדיון.

לגופן של התלונות הנוגעות לבית ספר 'בני מנחם' – במסגרת העברתו של בית הספר מהחינוך המוכש"ר לחינוך הממלכתי חרדי, פעלה העירייה ללא דופי והכלילה את בית הספר בכל ההטבות שניתנות לכלל תלמידיה, ביניהם: העירייה מעסיקה את עובדי המשק (אב בית ומזכירה), עובדי ההוראה מועסקים ישירות על-ידי משרד החינוך, הוכנה פרוגרמה תכנונית לבינוי כאשר הערכה שהבינוי יחל תוך חצי שנה, העירייה העבירה את בית הספר ממבנה צר וקטן למבנה רחב ידיים, יש חברה חיצונית שעובדת "פר קריאה' לתיקון כל תלונה שמתקבלת מבית הספר, ניקיון בית הספר נעשה באמצעות חברה חיצונית שמועסקת על-ידי העירייה, בית הספר מקבל הקצבה 'פר תלמיד', התלמידים מוסעים לבית הספר באמצעות הסעות, העירייה הכניסה לבית הספר את תכנית 'קרב' בנוסף לתכניות פדגוגיות נוספות".

צילום: קובי קואנקסלדברי יו"ר הועדה, ח"כ מיקי זוהר, השיבו בעיריית חולון : " נראה כי ליו"ר הועדה, ח"כ מיקי זוהר,  לא היו הכלים ו/או הרצון לבדוק ולאמת את התלונות ועוד בטרם הדיון הוא קבע שעיריית חולון מפלה בין תלמידים".

בתגובה ישירה השיב ח"כ זוהר: "טוב תעשה עיריית חולון אם תחל באופן מיידי בשיפוץ מבנה בית הספר ותהפוך אותו למבנה ראוי ללימודים על מנת שגם תלמידים אלה יזכו לחינוך ראוי כמו שאר ילדי העיר המתגאה בכותרת 'עיר הילדים'."