מתוך הסרטון

לפני כשנה וחצי עלו טענות קשות כי המועצה לישראל יפה שמשרדיה במחוז גוש דן יושבים במבנה בבעלות עיריית חולון ללא ביצוע הליך הקצאות מסודר ומבלי לשלם שכירות וארנונה, בזמן שהיא מעניקה לעירייה כוכבי יופי בשפע למרות ניגוד העניינים הברור.

עיריית חולון הגיבה כי מסיבות היסטוריות אכן לא נגבה תשלום מהמועצה, אך היא החלה להסדיר את הנושא. מאז עזבו משרדי המועצה את מקומם, תקופה מסוימת הם פעלו מתוך מבנה המועצה הדתית בעיר ולא פעם נדרשה העירייה לגבות מהם תשלומים באופן רטרואקטיבי.

באחרונה הגיעו נציגי הוועדה של המועצה לסייר בחולון כמידי שנה וגם הפעם הם בעיקר נחשפו למקומות מטופחים ומושקעים בעיר.

הפעילים החברתיים מיקי בוזגלו ועופר אשקורי ששמעו על הסיור מבעוד מועד החליטו לחשוף בפני הוועדה כי בחולון יש גם מקומות פחות אסתטיים.

הם ניגשו לחברי הוועדה בזמן שסיירו בגינה מטופחת ברחוב לאון קדמן בשכונת נווה רמז וביקשו מהם להגיע למקומות נוספים בעיר. אשקורי, תושב שכונת תל גיבורים, הזמין אותם לסייר ליד ביתו ולראות את ההזנחה ממנה סובלים תושבי השכונה ואף ציין כי כבר שנים מובטח להם כי המקום יכנס לשיפוץ מקיף אך דבר לא נעשה.

"לא יתכן שלוקחים אותם רק למקומות יפים שהעירייה רוצה שיראו", אמר בוזגלו. "מסתירים את ההזנחה, האשפה והזלזול שקיים בשכונות הישנות יותר בעיר? זה לא חוכמה להציג את מה שנח, אם נותנים כוכבי יופי זה צריך לשקף את המציאות ולא הצגה".

צפו: 

תגובת העירייה תתפרסם כאשר תתקבל.