שלושה תלמידים בכיתה יב' ממגמת התקשורת בתיכון עתידים בחולון חיפשו נושא לסרט הגמר שלהם, כשבמקרה שמעו מחבריהם בכיתה ט' בבית הספר על מיזם 'תיקון עולם' של עמותת 'עלה'. לאחר ששוחחו עם מתנדבי המיזם, הם החליטו להפיק פרויקט גמר על חשיבות קבלת האחר בחברה.

מתוך הפקת הסרט | צילום באדיבות בית הספר

השלושה, אורי צוברי, עדן שמאי ושקד שמאי, הכינו סרט בו מופיעים מייסד ומנהל 'עלה', הרב יהודה מרמורשטיין, שמשחזר את ההקמה לפני כ-30 שנה ואת ההישגים במהלך התקופה, פעילות העמותה ומטרת מיזם 'תיקון עולם' בהובלת 'עלה' ומשרד החינוך.

בת שירות ב'עלה' בבני ברק, ליאורה אבלס, תיארה יום לימודים טיפוסי בבתי הספר במרכזי 'עלה', כיצד מתקשרים בצורה נכונה עם אנשים עם מוגבלויות וכיצד ב'עלה' נותנים לדיירים עם מוגבלויות גם אהבה אינסופית, גם חינוך ופנאי, לצד בלויים.

אך השלב המרגש ביותר בסרט הוא ראיונות עם חניכי העמותה שמספרים כיצד הפעילות מסייעת להם להגשים את עצמם ולהרגיש שווים בחברה הישראלית.

בתוכנית שמפעילה 'עלה' לוקחים חלק 10 אלף תלמידים מכל רחבי הארץ, כאשר לאורך כל השנה התלמידים נחשפים לאנשים עם מוגבלויות שבאים ומספרים על חייהם, כמו גם מתנדבים ופועלים יחד עם אנשים עם מוגבלויות במרכזים כמו 'עלה' או במקום מגוריהם, משתתפים בהרצאות, הצגות, סרטים סדנאות וסיורים על נושא המוגבלות, כאשר גולת הכותרת היא השתתפות בצעדת 'ביחד זה אחד' שהתקיימה בחודש שעבר.

למרות שבחולון לא פועל סניף של 'עלה', השלושה התחברו לאג'נדה של הארגון ואורי, עדן ושקד סיכמו את הסרט במילים: "לכל אדם עם מוגלות יש את הזכות לאיכות החיים הטובה ביותר, לצד דאגה, מסירות ואהבה אינסופית".

צפו: